Skocz do zawartości

Cyrk z radiem w e90


Armon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ogólnie mam następujący problem,

Radio się nie odpala, auto nie wydaje żadnych dźwięków(PDC, nie zapięte pasy)-wszystko milczy, awaryjnych nie da się odpalić, otwieranie na przycisk (ten pod awaryjnymi) nie reaguje, idrive w ogóle nie ma oporu, ekran się nie świeci jedynie co to wiatraczek ten z tyłu radia non stop chodzi(nie ważne czy auto zamknięte czy otwarte, odpalone czy nie)-chodzi non stop 

Pytanie czy to jakiś przekaźnik czy poszło radio?

Obd nie wyrzuca żadnych błędów 

Miał ktoś kiedyś taki przypadek? 

CCC profesional 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trzeba zacząć od tego, że przycisk otwierania/zamykania i ten od awaryjnych nie jest połączony z radiem.

Przycisk awaryjnych do FRM a otwierania od JBBF.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może myszy, woda, jak masz dziwne akcje z różnymi modułami to zazwyczaj nie są padnięte, bo nie pada zazwyczaj kilka modułów równocześnie. Jak rozumiem kiedyś wszystko działało? Wymieniałeś aku? Ładowałeś aku? Nie dłubałeś gdzieś? Jakim programem sprawdzałeś auto? Łączy się ze wszystkimi modułami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to bimmer tool pokazuje brak komunikacji ze wszystkim (może coś źle ustawiłem)

A inna aplikacja (dedykowana przez KONWEI-firmy z której mam port) pokazuje jakieś 3 błedy (są w załączniku)

Myślałem że skoro raczej nie padły moduły/przekaźniki to może odpiąć akumulator, poczekać chwilę i podłączyć?

Screenshot_20230913-153843.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To na pewno są błędy ze wszystkich modułów czy tylko z DDE?

Ta Twoja aplikacja ma reklamy 😄 jeszcze nie spotkałem takiej pro z reklamami.

Edytowane przez Kuj0n

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie znam i aż dziwne żeby w BMW nie było żadnych błędów 😄

spróbuj uruchomić chociaż bimmer-tool, usuń dane aplikacji zeby było tak jak fabryka chciała i próbuj od nowa.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem bimmer toola i dopiero jak cos naklikalwm to zaczęło działać ale jak zeskanowalem błędy to aż się przerazilem 

Wywaliło około 30 błedow w różnych "sektorach" auta, skasowałem i zeskanowalem na nowo i zostało tyle co na zdj 

Myślisz że odłączenie Aku i podłączenie coś pomoże? Gdzies czytałem że po takim zabiegu auto komuś nie odpaliło 

Trochę mnie to martwi bo no nie mam kilku funkcji, radio nie działa, pdc nie działa, a co wie co pójdzie dalej.

Jeszcze dodam że kluczyk chyba przestał się ładować 

 

Screenshot_20230914-150818.png

Screenshot_20230914-150812.png

Edytowane przez Armon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Coś masz jeszcze źle ustawione bo nie ma błędów z silnika a to podstawa żeby wiedzieć że odczyt działa poprawnie. W ustawieniach jest jeszcze opcja do zwiększenia timeoutu, spróbuj to zaznaczyć i odczytać jeszcze raz. Z CCC też nie ma komunikacji albo timeout pomoże albo całkiem umarło. Do sprawdzenia bezpieczniki plus bezpiecznik na samym CCC który jest z tyłu. 

Błędy sobie możesz tutaj rozkodować https://bmwfault.codes/ ale nie ma tam nic związanego z Twoimi problemami. Tylko standardowe bolączki typu pompka cyrkulacyjna, czujnik wysokości świateł, taśma kierownicy, czujnik AUC, itd. 

Szkoda że skasowałeś wszystko bo może łatwiej byłoby znaleźć problem. 

Edytowane przez Kuj0n

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na screenach, które wrzuciłeś nie ma komunikatu "brak błędów" tylko "brak komunikacji" a to zasadnicza różnica.

Skrzynka bezpieczników JBE

F31 (20A)

image.png.cf5b166fb476f2e90a132c14da002f13.png

Edytowane przez Kuj0n

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że prąd musi dochodzić do radia skoro odpala się wiatraczek zaraz jak podłącze radio pod prąd (muszę je odpinać jak nic z nim nie robię bo by mi akumulator rozładował) 

Jutro sprawdzę sobie ten bezpiecznik i zobaczymy o co w tym biega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.