Skocz do zawartości

[e46 m52b25] 323ci uszczelnienie miski olejowej.


nossy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, pacjent to moja e46 323ci 170km m52b25. Zaczęło mocniej lecieć z uszczelnienia miski olejowej i czas to zrobić bo syfi już dalej. Dostęp do miski jest raczej mizerny, gdzieś znalazłem fajną instrukcję dla m54 krok po kroku jak to wymienić. Trochę roboty jest. I teraz pytanie- bo nie wierzę, że do tego trzeba aż silnik wyciągać? Przerabiał ktoś kto, są jakieś patenty? Przednie sanki do ściągnięcia na pewno. Zwrócić na coś uwagę mechaniorowi przy wymianie uszczelki. Jedni piszą, że dawać silikon dodatkowo, drudzy, że absolutnie nie. No ale bardziej interesuje mnie sama procedura wydostania miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesteś pewien że to z miski a nie z podstawy filtra oleju? Ja u siebie też głupi wymieniałem pod miską. Okazało się jednak że leci z podstawy filtra i pięknie zacieka między blok a miskę i rozchodziło się po całej uszczelce. Po naprawie kolejna awaria wyciek z pod pokrywy zaworów cieknie w narożniku od strony kierowcy, przy ścianie grodziowej. Z tego miejsca również zacieka na dół i wygląda jak uszczelka miski. Posprawdzaj dobrze te miejsca, zwłaszcza podstawę filtra oleju uszczelka kilkanaście złotych i 1-2h roboty.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Silnik do podwieszenia, zawieszenie do opuszczenia i jest dojście. Powierzchnie do oczyszczenia, odtłuszczenia i odpowiedni moment dokręcania.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumrakWyciek z pod pokrywy zaworów mam już za sobą. Teraz wygląda to tak, że nad uszczelnieniem miski jest tłuste, a pod zbierają się krople. Sprawdzę jeszcze dokładniej podstawę filtra bo może faktycznie gdzieś zacieka. Krople są bardziej od tyłu.

@maniek21112dzięki...dawać dodatkowo ten silikon, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie dawać, podstawa to przygotować i odtłuścić powierzchnię.

  • Lubię to 1

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no dobra, na pierwszy ogień jednak poszła uszczelka podstawy filtra oleju (44zł ori w ASO), wszystko wyczyszczone i zobaczymy. Bardzo twarda już była i w kiepskim stanie. Jak znowu pojawią się obficie krople to na dalszy strzał idzie uszczelnienie miski olejowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.