Skocz do zawartości

BMW E60 520i - moduł klimatyzacji IHKA


Bartek-1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam problem z ogrzewaniem raczej z chłodzeniem w BMW E60 520i. Problem polega na tym że nawet gry ustawie zimny nawiew powietrza to z prawej strony na podszybiu oraz na nogi leci gorące powietrze. Jeśli w idrive wyłacze nawiew na nogi pasażera wtedy na nogi kierowcy zaczyna leciec ciepłe powietrze ale nie aż takie gorące jak na nogi pasażera przed wyłączeniem.

Przeglądałem już forum i spotkałem się z informacją że może to być uszkodzony elektrozawór nagrzewnicy. Wykonałem diagnostykę ISTA i oto poniżej błędy jakie mi się pojawiły.  Mam błąd w module klimatyzacji nazwany: zawór wody z prawej, kod: 009C7A. Czy ten błąd świadczy ewidentnie o uszkodzonym elektrozaworze nagrzewnicy czy mogą być inne przyczyny? 

Kolejny problem to błąd dotyczący czujnika zaparowania szyb. Miałem wymieniana szybe jakiś czas temu i widzę że mam błąd kod: 009C55 dotyczacy czujnika zaparowania szyb. Sprawdzałem wizualnie nie jest on uszkodzony. Nie wiem czy przed wymiana szyby miałem ten blad czy nie, bo nie robiłem wcześniej diagnostyki. Jak sprawdzić ten czujnik? Gdy zaparuje szybe w okolicy czujnika i czujnik to powinien się włączyć ciepły nadmuch w pozycji auto czy niezależnie od pozycji czy w jakich okolicznościach?

 

 

Z góry dzięki za pomoc

received_759352975967144.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden elektrozawór ma rezystancje 1,5Ω natomiast drugi ma 6,5Ω.

Na wtyczce napiecie na elektrozawory jest ok 4,3V jak odpalę auto z włączonym nawiewem to jest trochę wyższe ok 4,8V natomiast jak wyłączę zapłon to przez chwilę jest ok 14V i po jakims czasie wraca do 4,3V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.