Skocz do zawartości

AUX E39 Navi 16:9 BM54


Michal2145

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę z zapytaniem odnośnie kabla do aux do dużej navi do E39, mam za wyświetlaczem wyprowadzoną wtyczkę pod ten przewód i pytanie jaki kabel polecanie bo czytałem dużo na ten temat i dowiedziałem się że wystarczy się pod niego wpiąć i powinno wszystko działać jak należy, auxa nie mam w wyborze poprzez przycisk mode i pytanie czy aby na pewno to zadziała. W radiu mam tylko moduł BM54 i kasety bez zmieniarki, a auto jest z początki 2003r. Zastanawiam się nad tym kablem i pytanie czy warto czy nie ewentualnie czy jest coś lepszego. Pozdrawiam 

1. https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-aux-jack-adapter-bmw-e46-e39-x5-e53-9919206498?reco_id=338ececa-2955-11ee-8af8-9ae10ec1d045&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

lub 

2. https://allegro.pl/oferta/kabel-aux-jack-3-5mm-bmw-e46-e39-e53-3piny-13770123529?reco_id=8977e1f9-2ed9-11ee-a9d5-b26e56c8de9a&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

Wiem że jest dużo tematów odnośnie tego założonych i czytałem je ale pytanie czy bawić się w gotowca czy robić samemu ewentualnie czy ktoś jest w stanie coś takiego zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj, odnośnie kabelka to fajna sprawa, dzwiek jest podobny jak z plyty a nawet moze byc i lepszy gdyz w tel. mozna sobie dodatkowo wprowadzac korekcje equalizerem. Kiedys tez slyszalem ze dzwiek mizerny ale to bylo kiedys i temat sie bardzo rozwinal wiec mysle ze kupujac taki kabelek nie bedzie problemu. Pamietaj tylko ze tuner musi byc minimum z wrzesnia 2002 w gore. Ja u siebie testowalem na tunerze od kolegi bo moj jest niestety z sierpnia 2002 i kabelek jest za monitorem lecz nie odtwarza po kablu bo stary soft i wlasnie szukam kogos kto by zmienl soft lub kupil bym taki tuner ale szukam z wrzesnia 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie musiałbym zobaczyć jaki rok mam modułu bo nie do końca wiem, a też nie wiem czy jest sens ładować fakt faktem marne pieniądze ale na coś co ma nie działać bo trzeba kodować aux czy coś.. A tez szukałem trochę informacji i nic nie mogłem znaleźć co do tego czy brak auxa faktycznie trzeba kodować czy wystarczy wpiąć ten kabelek tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodować napewno nie trzeba, dopiero od e60 się koduje. Nie wiem od czego to zależy ale niektórym aux działa dopiero gdy podłączymy źródło dźwięku a innym pojawia się od razu bez podłączenia źródła dźwięku. U mnie kabelek na dwóch różnych tunerach pokazał się od razu lecz problem jest taki że jakoś dźwięku jest trochę przymulona, bas jest słyszalny itp. Ale tak jak by gra trochę z obniżoną mocą, tak jak by zasłonić głośnik poduszką i oczywiście w tel i w module podglosnione na max, delikatnie się poprawia dźwięk jak się dobrze ustawi equalizer w tel. Ale to i tak nie jest to. Pytanie czy to wina kabla? I zauważyłem że mam takie coś że jak wepne kabel tak jak być powinno czyli na max do końca to gra tylko prawa strona a jak go wycisne tak do połowy w tym gnieździe ten jack to gra już normalnie lewo i prawo. Chciałem kupić OEM kabelek ale nie mogę znaleźć. Może ktoś się wypowiedzieć jaki kabelek jest dobrej jakości lub ten moduł bluetooth tak aby to zagrało trochę lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedna ciekawa sprawa, gdzieś na forum wyczytałem gdzieś w tematach ciekawa rzecz a mianowicie w tym kablu są te rezystorki i jeden z nich jest aby niwelować zakłócenia nie porządnych dźwięków przy podłączaniu kabla lub go odłączaniu i ktoś napisał aby go usunąć i w tedy podobno gra maxymalna wydajnością. Mi nie przeszkadza to że coś tam by pykalo przy włączaniu bo i tak mam tel który by był podłączony cały czas na stałe. Ktoś coś wie na ten temat ile w tym prawdy? Koleś pisał że nie ma praktycznie różnicy między audio a aux. Będę musiał poszukać tego tematu bo w sumie może coś w tym jest właśnie że ten antyzakluzeniowy rezystorek zaniża jakość bo filtruje te niby zakłócenia. Chyba rozbiór swój kabel jak mi się uda i zobaczę czy wszystkie te rezystorki są odpowiednie no i może sam się skusze aby ten jeden usunąć i zobaczyć efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa to ciekawa sprawa bo w sumie zastanawiam się czy kupić coś takiego czy nie, muszę zerknąć jaki mam rok bm54, ale też pytanie czy jest sens, mam aktualnie transmiter w zapalniczkę i w sumie audio jest ok, fakt faktem nie jest to najlepsze jak dla mnie ale każdy uważa inaczej co nie, a co do tych rezystorów to nie mam pojęcia czy to coś zmieni czy nie, bo ja świeży jestem w tym temacie i szukam jakiś informacji co i jak 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj bez wahania kabelek gotowiec, działa dobrze, u mnie był problem z kablem łączącym tel z gniazdem. Kupowałem ten zestaw "żeński kabelek główny na 3 piny podłączany za ekranem i w zestawie jest czerwony jack łączący tel z tym wejściem. Kosztował niecałe 50zl. I miałem tak że na tym czerwonym kablu wciskając do końca kabel w to wejście grała prawa strona, delikatnie go wyciągając czyli do połowy to grało dobrze czyli obie strony, sprawdziłem go w domu na wieży i efekt ten sam czyli  z zestawem tym czerwonym kablem możesz mieć taki defekt. Podłączyłem swój stary kabel na jakiś jeszcze filtrach bo są takie banki obudowane przy końcach kabla i gra jak trzeba. Uwierz mi kolego że jak to zagra to transmiter trafi do śmietnika, nie ma o czym nawet gadać po pierwsze że przez tel jak podłączysz uruchom equalizer to się zdziwisz jak to zagra. Głośniki dopiero pokażą swoje możliwości 🙂 a na skróty kup kasetę z wyjściem na Jack i zagra tak samo tylko że podczas ciszy w aucie będziesz słyszał delikatne chrobotanie kasety bo ona nie ma w środku taśmy i dlatego chalasuje ale jak gra muzyka to nawet nie zwrócisz na to uwagi. Ogólnie przy zmianie utworów jest też takie pyknięcie jak byś odłączał kabel ale ogólnie gra Kozak. Też nie wiem jakie masz nagłośnienia bo ja mam hi fi profesional czyli po między najgorszym a DSP i nawet CD gra gorzej niż z tel. Dlatego że brakuje equalizera który mamy w tel.🙂jak odpowiada Ci transmiter FM to tu odczujesz jak byś miał inne głośniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. pamiętaj ze tuner nie moze być starszy niż wrzesień 2002 w tedy napewno działa aux. łatwo to obliczyc sobie na palcach na oko   przyjmujac 4 tygodnie to 1 miesiac i wychodzi mniej wiecej ze powinno być 36/02 i cala reszta w górę 🙂 a jezeli bedziesz mial jaki kolwiek inny nr z przodu a konczacy sie  .../03 to na bank dziala kabelek, ale mowie alternatywa jest kupic kasete a wyjsciem jack i gra tak samo:) tak wiem ekran sie wysuwa aby wlozyc kasete i kabel przytnie ekran - ja w tej kasecie mam 2x cienszy kabel niz ten do kupienia z wejsciem żeńskim tak wiec przy zamykaniu sie ekranu nic sie nie dzieje ze delikatnie kabelek jest przyciety:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2023 o 15:11, Michal2145 napisał(a):

".... mam za wyświetlaczem wyprowadzoną wtyczkę pod ten przewód ...."

Czy wrzuciłbyś może kilka fot jak to u Ciebie wygląda. Tą wtyczkę to sam zamontowałeś czy jest ona fabrycznie częścią instalacji? Szukałem u siebie i nic takiego nie znalazłem. Szukam możliwości odtwarzania dźwięku przez bluetooth ale nic sensownego nie mogę znaleźć.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2023 o 07:53, mcs80 napisał(a):

Czy wrzuciłbyś może kilka fot jak to u Ciebie wygląda. Tą wtyczkę to sam zamontowałeś czy jest ona fabrycznie częścią instalacji? Szukałem u siebie i nic takiego nie znalazłem. Szukam możliwości odtwarzania dźwięku przez bluetooth ale nic sensownego nie mogę znaleźć.

Z góry dzięki

Ona jest fabryczna i jest schowana pod taśmą szmacianą które są owinięte przewody, ja ją znalazłem jak wyjąłem panel climatronic i było ją fajnie widać a zdjęć zbytnio teraz nie mam jak zrobić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge wrzucic choc juz skrecilem monitor ale jeszcze nie zakladalem ramki co jest upierdliwe ja sciagnac bez plastikowych lyzek, ale nie wiem czy to cos zmieni bo tu dajcie Ci linka jak to wyglada:

oczywiscie to jest jakis suv ale wszystko wyglada tak samo tyle ze tu jest delikatnie pod innym katem umiejscowiony ekran i u mnie w e39 dolne sruby mialem w lewym dolnym rogu i kolejna idac w prawo, u gory mialem tak samo czyli prawy i lewy gorny rog i dolne srubki najlepiej odkrecic tak aby wysunac ekran na kasete to bedziesz mial lepszy dostep. oczywiscie jak nie okdrecisz w miare dynamicznie to ekran sie zamknie, mozesz go zablokowac wkladajasc do polowy kasete byle jaka lub szybo do bagaznika odpiac kleme:) Oczywiscie u mnie bylo na tyle dlugich przewodow ze smialo ekran mozesz wysunac i polozyc sobie na prawym kolanie, w tedy na pewno jezeli jest to zauwazysz. Oczywiscie kwestia jest jeszcze jaki rocznik auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i zapomnialem, aby rozwiac najszybciej watpliwosci czy za ekranem masz kabelek, idz do bagola i sprawdz tuner radia, jezeli masz ekran 16:9 to napewno masz bm54 czyli kosta 40 pinowa, wiec idziesz do bagola, otwierasz oslone z lewej tam gdzie navi i przy samej tylnej lampie masz tuner, ona sklada sie z 3 czesci jak widac na schemacie, patrzysz konektr C czyli mala czarna kostka i sprawdzasz piny: 3, 4, 10 i jak takm nie ma kabelkow to niestety nie masz za ekranem kabelka pomocniczego, ale zawsze mozesz kupic wsuwki zarobic wlasne 3 kabelki i wpiac sie w kostke odpowiednio, ale zostaje jeszcze kwestia jaka masz date produkcji bm54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.