Skocz do zawartości

E60 M54 525 uszkodzony PDC


mariusz42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie modułu PDC a mianowicie czy uszkodzony czujnik lub kilka czujników może uszkodzić sam moduł?  Taką dziwną diagnozę usłyszałem w jednym warsztacie zajmującym się naprawą elektroniki samochodowej. Jak dla mnie to bardzo dziwna sprawa , mam też E39 w której były uszkodzone dwa czujniki i zostały wymienione i wszystko działa i moduł się nie uszkodził a tu majster twierdzi że uszkodzony czujnik robi zwarcie i powoduje awarię modułu... Czy to możliwe czy to jakaś ściema? ... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przetarta wiązka czujników, lub uszkodzony czujnik w końcu po dłuższym czasie powoduje zwarcie w sterowniku PDC. Objawia się to błędem sterownika o kodzie 93eb. Przerabiałem nie tak dawno temat u siebie. Miałem uszkodzony jeden czujnik z tyłu, raz działał raz nie aż w końcu padł całkiem. Odpuściłem temat na dłuższy czas. Udało się znaleźć sprawny czujnik używkę w kolor, ale pdc dalej nie działało i pokazywał błąd 93eb. Wysłałem sterownik do firmy która się zajmuje ich naprawą i teraz mam sprawne pdc. Koszt naprawy sterownika w granicach 100 zł.

Edytowane przez tomaszj1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do strony firmy z której ja skorzystałem: https://kodowanieonline.pl/usluga/naprawa-sterownika-pdc

Ale najpierw sprawdź czy występuje błąd o kodzie 93eb bo może wcale sterownik nie jest uszkodzony, ale jeśli jest to oczywiście sama naprawa sterownika nie wystarczy, zepsute czujniki trzeba wymienić ewentualnie uszkodzoną wiązkę naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99 PLN za 2 elementy po 50gr 😄 Jest dobra marża 😆

BTW... To jest wada fabryczna tych sterowników a nie żadne uszkodzone czujniki pdc. 

https://bimmerguide.de/pdc-9e3b-fehler-beheben/

Edytowane przez mnichu

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dwa elementy po 50gr , ale trzeba wiedzieć które, a wiedza kosztuje. Do tego trzeba umieć lutować. Być może wada fabryczna, ale  w moim przypadku zepsuty czujnik popsuł sterownik i to nie pierwszy przypadek. Jak poszukasz to jest tego więcej. Nie reklamuje tutaj tej firmy, kolega prosił o link to wysłałem. Jak ktoś się czuje na siłach, może spróbować sam naprawić sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.