Skocz do zawartości

Wymiana tylnej wycieraczki e91


Mjash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

chcialem wymienić wycieraczkę tylnej szyby. Po obejrzeniu kilku filmików zrobiłem tak jak polecali wszystkie sruby odkręcone. Ramie wycieraczki zdjęte, ale za nic nie mogę wyciągnąć trzpienia który steruje wycieraczka. Problem jest nawet z kręceniem nim. Ktoś ma pomysł jak to wysunąć? Czy potrzebna będzie wymiana całej szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pokaż zdjęcia z czym masz problem.

Zatarty trzpień to dosyć pospolity problem ale cały mechanizm można zdemontować w całości i walczyć już na stole.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuj0n napisał(a):

Pokaż zdjęcia z czym masz problem.

Zatarty trzpień to dosyć pospolity problem ale cały mechanizm można zdemontować w całości i walczyć już na stole.

Tak jak napisałem nie idzie wyjąc trzpienia. Tak zawalony ze ciężko się nim kręci a co dopiero go wysunąć. 

5D6E118A-75B5-4F32-9A6A-A226C6A6EDD9.jpeg

A3F56139-908B-49F0-AF25-556B9882572E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Skorodowane więc siedzi, możesz czymś polewać i delikatnie stukać 🙂 szyba jest gruba więc w granicach rozsądku można trochę młotkiem sobie pomóc.

Ta obudowa przycisku trzyma się na obudowie sworznia, trzpień swoją drogą.

Próbuj wyjąć cały mechanizm z obudowy przycisku i ze sworzniem pobawisz się już w imadle.

Tylko uważaj bo to aluminium i można połamać zbyt agresywnymi działaniami 😄

Ja przerabiałem ten temat u siebie, smarowałem różnymi smarami ale to już nie to samo. Po roku i tak korodowało i padało. W końcu znalazłem nówkę chyba gdzieś w okolicach 200zł na allegro.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.