Skocz do zawartości

Pęknięta szyba czołowa od kamyka


Grievous

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, zamówiona została szyba Nordglass, jeszcze do nich nie przyszła więc jutro tam pojadę i spróbujemy to naprawić miejscowo. Odprysk jest oddalony o 10.5cm od krawędzi szyby więc różnie może być z tą naprawą, trzymam kciuki że się uda i że zamiast wymieniać, zostanie to po prostu naprawione.


Gdyby jednak nie było możliwości naprawy no to po majówce ma przyjść szyba NordGlass i chcą ją wstawić zamiast oryginału. Gość z warsztatu mówi że i tak zawalczył bo z ubezpieczalni chcieli zamówić jakiegoś chińczyka :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nordglas - no coz , dzieki wolałbym juz chyba chinczyka. Dziwie sie czasem dlaczego ludzie nie czytaja warunkow ubezpieczenia. Przeciez po to jest opcja naprawy na oryginalnych czesciach. Naprawiaj ori , zaplac nawet z kieszeni bo pewnie to i tak bedzie tansze niz utrata znizki a i nie bedziesz mial historii „szkod” na aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nordglas - no coz , dzieki wolałbym juz chyba chinczyka. Dziwie sie czasem dlaczego ludzie nie czytaja warunkow ubezpieczenia. Przeciez po to jest opcja naprawy na oryginalnych czesciach. Naprawiaj ori , zaplac nawet z kieszeni bo pewnie to i tak bedzie tansze niz utrata znizki a i nie bedziesz mial historii „szkod” na aucie.

Ja wymienialem szybę raz z AC w 2021 oraz dwie szyby w 2022 roku. Nie mam ochrony zniżek AC, kupuje w salonie BMW bez pytania czy mam zniżki czy nie, a kwota za pakiet wynosi miedzy 3800-4200 co roku. Krotko mowiac, wymieniam szyby w aso z AC, a kwota za polise się nie zmienia. Nie ma co się bać utraty zniżek uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu została zrobiona naprawa żywicą za 100zł , została delikatna gwiazdka którą widać gołym okiem natomiast w warsztacie zapewniali że pęknięcie po takiej naprawie nie powiększy się.


Zostaje zatem oryginalna szyba w samochodzie, nordglassa odwołałem.


Przy następnej sytuacji gdy kamień strzeli w szybę zgłaszam z AC i wymieniam szybę na ori. Póki co jeżdżę jeszcze z tą szybą którą mam od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.