Skocz do zawartości

Jakie tarcze do e61 535d?


Maestros

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ATE w 530d wytrzymały bez bicia może jakieś 15 Kkm. Montaż zgodnie ze sztuką, piasty wylizane do" białego", pomierzone czujnikiem zegarowym zarówno piasty, jak i tarcze po montażu, tłoczek można wciskać palcem, nowe gumeczki prowadnic zacisku, wszystko bez zastrzeżeń, hamulce nie katowane, a mimo to tarcze pokrzywiło i przy delikatnym hamowaniu jest bicie, przy mocniejszym wciskaniu hamulca bicia nie ma. Jeśli ATE robi teraz takie dziadostwo to już naprawdę nie wiadomo co można zakładać. Też jestem ciekaw co polecają inni, coś co wytrzyma dłużej niż 10 -15 Kkm bez pokrzywienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie ATE też wytrzymały z 10 tysięcy, ale przy kolejnej zmianie wymieniłem piasty, sprawdzony zawias, ustawienie geometrii, tarcze zimmermann sport z klockami tejże firmy o zmniejszonym pyleniu, juz ze 30 tysi najechane i nadal spokój.


Z Maćkiem z z czescidobmw rozmawiałem o reklamacji ATE, bo minęło mniej niż rok, to powiedział, że do reklamacji trzeba mieć pomiary wykonane najlepiej z piast przed założeniem i z tarcz po założeniu a także przed zdjęciem do reklamacji, o ile dobrze pamiętam. A dodatkowo, że tarcze polecane przez nich w większości są ok, a niepoprawnie założone, lub poprzez problemy w zawieszeniu się sypią.


No cóż, pierwsze co to się mega wku...m, że znowu tysiaki lecą :P później skorzystałem z zalecenia ogarnięcia zawiasu, piast i mam spokój po dziś dzień.

Dobrze mieć też ogarniętego mechaniora co się trochę zna na zawiasach bmw, bo Ci od Opli to nawet zerwanej tuleji nie sa w stanie zauwazyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja wiem, producent zawsze będzie sie migał, ale taka marka jak ATE nie powinna tak kombinować.

Niech sami sobie pomierzą i uznają reklamację.

Powinno wystarczyć oświadczenie i reklamacja do rozpatrzenia.

Czy wszyscy zakładacie OEM na przód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają powiedzieć? 5,10 lat temu tarcze były ok a teraz po miesiącu sie krzywią?

Najlepszy jest komentarz kogoś, gdzie złożył reklamację - reklamacja odrzucona / zły montaż.

Dosłał film z montażu, pomiarów przed, pomiarów po i.... reklamacja uznana.

ATE traci powoli mój szacunek za głupie tłumaczenie.

Sporo oryginalnych tarcz jest powlekana specjalną warstwą aby zabezpieczyć przed korozją i tutaj nic nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.