Skocz do zawartości

BMW E46 compact 316ti/318Ti


Bohun93

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu e46 jak w tytule.

Budżet jakim dysponuję to 8000zł i szukam bieda wersji, ale z dobrą blachą i niezarżniętym silnikiem.

Czemu e46 compact? Bo to najlepiej wykonane auto wewnątrz w tym przedziale cenowym, a do tego w miarę krótkie.

Plan jest na przekładkę frontu z poliftowego sedana i dokładanie sobie tam gratów.

Mam pytanie dotyczące użytkowników silników N42. Jak to jest z tą awaryjnością i tym, że to ponoć "nie jedzie", bo z tego co widzę... osoby które ten silnik ogarnęły jak należy nie narzekają na awaryjność, a dużo osób operuje wiedzą teoretyczną.

Auto ma służyć głównie do jazdy w mieście, 99% czasu jazda na spokojnie bez ciśnienia ;)

Część ludzi pisze, żebym szukał 325Ti tylko problem w tym, że niezgruzowanych 325Ti jest jak na lekarstwo i ceny kosmos...


Co do napraw... ojciec jest mechanikiem to jedyny koszt u mnie to cena części, bo mówi, że jak coś będziemy ogarniać temat jak należy.

M43b19 w e46 99' u brata ogarnął na tyle, że 8 rok jeździ bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Za 8 tys. zł ciężko będzie w obecnych czasach kupić BMW ze zdrową blacharką. O ile silnik M43 może pojeździ o tyle N42 będzie wymagał remontu głowicy, wymiany łańcucha rozrządu i wszystkich uszczelek na starcie. Zwłaszcza, że w słabo wyposażone Compacty z N42 nikt nie inwestuje. Więc na dobre opony czy hamulce też nie ma co liczyć. Nawet jeśli nie będziesz płacił za naprawy to i tak zajmują one czas i odciągają od innych zajęć. Kilka tysięcy złotych włożysz w same części, a to nadal będzie kompot z N42. Pomysłu o przekładce przodu nawet szkoda komentować. Najlepsza opcja to dozbierać pieniędzy i kupić coś nowszego. Jeśli kupować E46 to tylko Coupe albo w sześciu garach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Mądry Wybór wiem bo mam.Silniczek chodzi jak zegarek,cichutko,pali tyle co nic /Fabia żony pali więcej/jest bezkolizyjny.BMW w tej budzie /dla niektórych to porażka/jest duży wybór w ogłoszeniach a ceny przystępne i można wyrwać coś fajnego.Przed zakupem pojechać na kanał musowo bo mogą być wycieki.Miałem dwie E30 oraz E34 w biedaedyszyn z krbotronikami nigdy więcej takiego wypasu.Obecnie mam klimatronik grzane stołki itp.itd pełny fulwypas.Kupiłem za 4,5 tys.zł i jestem mega zadowolony a opinie,że to nie jedzie to można sobie w bajki włożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.