Skocz do zawartości

jaki lepszy rozmiar na zime


bewup

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 195/65/15 i tez da sie jezdzic :) Mysle ze to za mała roznica zeby cos było czuc, jak bys załozył 205 albo 225 zamiast 185 to było by juz gorzej :)

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie opon powiedziano mi, że generalnie na zime im węższe tym lepsze oraz że duże znaczenie ma teren po jakim się jeździ np: miasto gdzie na ulicach leży błoto pośniegowe z "dodatkami" :evil: czy teren pozamiejski z ujeżdżonym czystym śniegiem - wtedy też znaczenie ma rodzaj bieżnika i kostki bieżnika. Ja od poprzedniego właścicela dostałem zimówki w rozmiarze 175/70 R14 ale zmieniam gdyż przeraził mnie rocznik opony '90 :mrgreen:

www.ifp.pl

www.bmw-e30.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam letnie 235/40/17 i wydaje mi sie ze sa troche za szerokie. Samochód jakos niepewnie mi sie prowadzi. Zobacze co bedzie jak zimówki założe

 

Zimówki 205/65/15 ale te chyba tez bedą za szerokie.

 

Na nastepny sezon musze dac jakies węzsze na lato tylko nie wiem jak wąskie moge zalozyc na tą felge.

http://img102.imageshack.us/img102/7606/dsc00409oq3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"theszakal" jesli chodzi o twoje pytanie to smialo mozesz zalozyc 205/50/17..

 

"valdorane" zakladaj..zadnego problemu nie bedzie nawet bedzie ci lzej kierka chodzila i szubciej przyspieszal..na zime powinny byc u ciebie jak sie nie myle 205/60/15 a 195/65/15 jest zamiennikiem ktory miesci sie w tolerancji.. :cool2:

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pirelli winter sport 210..oponka niezla..ale tak sie zastanawiam bo tu moj sasiad ma 225/60/15..195/65/15 bedzie troszke mniejszy obwod kola ale az takiej wielkiej roznicy nie ma...zakladaj smialo ..

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.