Skocz do zawartości

Wymiana czujników PDC E61 - 535d


bryn41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od tygodnia jestem w posiadaniu BMW 535d E61, niestety kupiłem je z uszkodzonymi czujnikami cofania. Sprzedający z potwierdzeniem z ASO, pokazał mi które czujniki są do wymiany.

Teraz pytanko..jak wymienić te czujniki " na skróty ". Wyczytałem na innym forum że do tego trzeba zdjąć zderzak, co mi się niestety nie uśmiecha ponieważ nie mam ani garażu ani nic a auto stoi na wspólnym podwórkowym parkingu..a wiadomo..jak robi się coś pierwszy raz to zajmuje więcej czasu, a nie chce zostawiać rozebranego auta na osiedlu :P

Sprawa druga... Jakie czujniki trzeba kupić ? Wcześniej miałem Peugeota i tam takie rzeczy kupowało się zgodne z nr. komputera czujników.


Przyznaję się że to moja pierwsza BMka i wolę zapytać osób które już to robiły albo wiedzą jak to zrobić.


Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są filmiki na youtubie. Tylni zderzak to 10-15 min roboty i spokojnie zdejmiesz na parkingu.

Czujniki wymieniasz tylko po zdjęciu zderzaka, a przy okazji sprawdzisz czy nie ma gdzieś przetarcia na kablu - to tez może być powód niedziałania.

Osobiście kupiłbym oryginał, może być używka.

Przygotuj sobie jakieś pudełko, bo nie wiadomo czy ktoś nie rzeźbił i czy kable masz na tyle długie aby postawić zderzak na ziemi.

Tanie zamienniki w bmw to wyrzucone pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie pokazywało bład przedniego czujnika, kupiłem używkę w kolorze, okazało się, że kabel był przetarty.

Teraz tylni prawy mi szwankuje - raz na jakiś czas działa, też mam w planie zrzucić zderzak sprawdzić kable i wtyczki. Jak będzie trzeba to podmiana na używkę, którą już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.