Skocz do zawartości

Wyciek płynu chłodniczego bmw e39 528i


MrSiekacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak włączę nawiew w samochodzie to mam wyciek z pierwszego węża od góry na zdjęciu. Wymieniłem już opaskę i dalej sobie leci. Leci dokładnie za opaską, kapie w ten sposob, że jak naciskam ręką wąż to nic nie kapie tylko samoczynnie co kilka sek. Ogarnia ktoś jak to jest dalej zbudowane i skąd może leciec w takim razie? Podgląd na zdj, zaznaczyłem skąd kapie

https://ibb.co/cJYMR4F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdejmij przewód i obejrzyj jak wygląda króciec oraz końcówka przewodu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raczej nie, przewód gumowy nie jest spękany/twardy na końcu?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie i to jest chore. Nową opaską to dosyć mocno skręciłem i kapie solidnie jak ogrzewanie puszcze. Pod wpływem ściskania ręką nie kapie.. tylko samoczynnie. To się sączy z tego miejsca za opaska co już dosłownie końcówka węża jest a pod tym wiadomo ten metalowy więc nie moge pojąć jakim cudem to leci jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może być jakieś mikropęknięcie na króćcu aluminiowym, nie widać, ale jak pojawi się ciśnienie to się sączy. Załóż gumowy wąż tylko kawałek, na samą końcówkę króćca to zobaczysz czy miejsce wycieku się przesunęło jeśli problem z wężem, albo dalej leci w tym samym miejscu jeśli króciec aluminiowy jest dziurawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pogoda pozwoli to spróbuje zdjąć ta osłonę gumową co jest założona na te 3 rurki i zobacze czy faktycznie nie ma jakiegoś pękniecia tam głębiej. Jeżeli ten króciec jest pęknięty to jest opcja czymś to załatać/zakleić?? bo niezbyt mi się uśmiecha cała nagrzewnice wykopywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stała się magia.. Założyłem wąż na koniec króćca i zakrecilem, dalej lecialo, tylko, że bliżej grodzi silnika pod tą osłoną gumową, zdjąłem całkiem ta gumową osłonę co jest na tych 3 rurkach i nagle przestało leciec. od środka pod kierownica też rozebrałem żeby zobaczyć czy tam jest sucho i od srodka nic nie leci. Tylko teraz zastanawia mnie fakt dlaczego samo przestało lecieć skoro był spory wyciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...zdjąłem całkiem ta gumową osłonę co jest na tych 3 rurkach i nagle przestało leciec..

Coś mam wrażenie, że leci dalej tylko gdzie indziej, a jak była osłona to spływało po niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy miałem kałużę pod autem, a teraz nigdzie nic nie kapało. Z godzine miałem odpalone auto, sprawdzałem od strony kierowcy i od strony silnika. Potem jak odpowietrzałem to co poluzowałem odpowietrznik na obudowie od termostatu to za kazdym razem babelki szly, tak do usranej du.. , moze masz racje i gdzies jeszcze leci, ale gdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrób taki eksperyment, żeby podać ze sprężarki powiedzmy 0,5 bar i na zgaszonym powinno być słychać jeśli gdzieś jest nieszczelność, a przynajmniej będzie ubywać powietrza. Jakiś korek od balonu na wino w miejscu wlewu płynu, nie wiem jak u Ciebie wygląda układ chłodzenia, ale pewnie coś wymyślisz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.