Skocz do zawartości

Zjada prad na postoju 2 pożeracze


DW1225

Rekomendowane odpowiedzi

Siema


2 bezpieczniki zjadaja mi prad

Przetwornica prądu stałego

Przekaźnik wyłączania wentylatora bezpiecznik 24 (170mah)

Oraz System dostępu do samochodu Cas bezpiecznik 51 (200mah) nie Mam dostepu Komfort

Prosze o Rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Uwielbiam szukac jak nie wiadomo o jakim silniku piszemy :duh: Rozumiem że o E90 M47. Dobra praktyka byloby dac 7 ostatnich znakow VIN, co znacznie zaweża obszar poszukiwan na schematach. Jesli chodzi o e90 M47 to sprawa wentylatora wyglada tak na schemacie

Screenshot-20230305-083756310-1.jpg

a przekaźnik jest tu:

Screenshot-20230305-083607469-1.jpg

Sam wentylator działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec przekaznik byl uwalony dziala po wymianie , pozostal blad cas, w aucie Mam nastepujace bledy

S 0375 keine Kommunikation möglich mit headunit

S 0376 keine Kommunikation möglich mit most gateway

00fff1 mostsys keine Kommunikation mit der headunit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec dzis stwierdzilem ze po wyjeciu Klemy 30g czyli przekaznik ktory jest w bezpiecznikach, pobr pradu tez spada chociaz bezpiecznik 51 jest wsadzony , w ktora strone plynie prad? od aku przez bezpiecznik 51 dalej przez cas I do klemy 30g?bo chyba nie leci od akumulatora przez kleme 30g i bezpiecznik 51 do cas ? Czyli jesli to pierwsze to nie cas jest za blad odpowiedzialny tylko przekazik 30g albo rzeczy którymi steruje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jebne, po wyjeciu zacisku 30g i sprawdzeniu w domu pod 12v czy działa, i działał wsadziłem go ponownie włącznie z bezpiecznikiem 51 od cas auto usypia się po 75 sekundach, do 18mah, możliwe że przekaznik 30g się zawiesił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa dzis podmienilem przekazniki i znowu to samo już nie usypia do końca nadal coś wariuje pod bezpiecznikiem 51 lub pod przekaznikiem 30g ale skoro przekaznik 30g jest po CAS I bez przekaznika ale z bezpiecznikiem 51 jest ok . Więc co jest pod 30g czy czy źle myślę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, z 30 idzie na przekaźnik i01068 - to jest główny przekaźnik 30g i idzie na ten "prostokat" co symbolizuje całą klemę. Wszystko co z tego wychodzi jest zasilane z 30g.


Na Twoim miejscu sprawdziłbym czy przychodzi z CAS sygnał na uśpienie 30g.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
A jak? Dzis znowu pogrzebalem i po 20 minutach na zacisku 30g nadal jest napięcie, wyjąłem wszystkie bezpieczniki co są po 30g zasilane i dal3j lipa Wyjmę bezpiecznik 51 jest ok wyjmę osobno przekaznik 30g też jest ok. Po wyjeciu wtyczki x11010 też jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w garażu przy ciszy po zamknięciu auta słychać jak by jakiś sliniczek chodziłbardzo słaby dzwiek z początku około 20 sekund na chwilę przerwa i ponownie pod maską tego nie słychać w okolicy deski rozdzielczej. Po wyjeciu bezpiecznika 51 przestaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno chodzi ci o automatyczna cyrkulację nawiewu w przypadku wykrycia przez czujnik syfu z zewnątrz? Jak tak to patrzę w katalog i nie widzę tego ani nie widzę bezpiecznika odpowoedzialnego. 67 bezpiecznik podpisany jako nawiew regulacja on będzie za to odpowiedzialny??

O 6 ci chodzi?https://bmwteilekatalog24.info/BMW/P/E90/Lim/320d%20M47N2/ECE/L/N/2007/05/48480/64/64_1454

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

f67 to bezpiecznik dmuchawy, do sprawdzenia czy przestanie brzęczeć to coś możesz sprawdzić bezpiecznik f61 - to jest zasilanie IHKA czyli całego sterowania klapkami itp.

Ogólnie z wentylacją to bardziej skomplikowany temat bo jeszcze długo po wyłączeniu silnika klapy się przestawiają, zamykają obieg z zewnątrz, itd.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.