Skocz do zawartości

G31 Pakiet akcesoriów do bagażnika


ans01

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

Nie dodałem w zamówieniu G31 opcji 'Pakiet akcesoriów do bagażnika' i teraz mam problem bo nawet haczyka nie ma.

Macie pomysł czy da się doposażyć w siatki boczne czy jakiś haczyk ? Jakies wasze rozwiązania ?

Polecacie jakieś akcesoria ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne haczyki można kupić jako część zamienna, jak przeszukasz forum w temacie "Zakup G30,G31,F90 porady, opinie, porównania" to pewnie znajdziesz PN.

Ja kupiłem chowane haczyki od Mazdy 6 - dostępne na znamy portalu jako "Zaczep torby haczyk bagażnika Mazda OE GHP96956X02".

Do tego kupiłem siatkę boczną na innym znanym portalu z Chin.

Haczyki zamontowałem po obu stronach, gdy są złożone, mogę postawić pionowo półkę podłogi a następnie zablokować ją haczykami. W ten sposób dzielę sobie bagażnik na pół aby mniejsze przedmioty nie latały po bagażniku.

0bf977c9639b.jpg

535d34fbe2cb.jpg

eba2b6df9f92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo było zabawy z montażem tych haczyków od Mazdy? Też je kupiłem, ale jak zobaczyłem ile materiału jest do wycięcia w boczku, to jakoś odpuściłem temat, bojąc się o to, że haczyk nie będzie się dobrze trzymał.

Z siatkami też jest lipa, bo rzepy nie trzymają się wykładziny boczków. Widzę, że po prostu dałeś je na wkręty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw, bo u mnie też oczywiście brakuję :duh:


Do tej siatki to może soś takiego by było dobre, z Ali oczywiście: )

1297298447-437316812.jpeg


Ewentualnie jako haczyki nz zakupy, a może ktoś takich używa?? Coś takiego ?


1088310024-210851852.jpeg

1227515796-1848841825.jpeg



Te bolce chyba wchodzą w oryginalne otwory.


1302066239456698538.jpeg

Edytowane przez mimoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo było zabawy z montażem tych haczyków od Mazdy? Też je kupiłem, ale jak zobaczyłem ile materiału jest do wycięcia w boczku, to jakoś odpuściłem temat, bojąc się o to, że haczyk nie będzie się dobrze trzymał.

Z siatkami też jest lipa, bo rzepy nie trzymają się wykładziny boczków. Widzę, że po prostu dałeś je na wkręty?

Siatki mają rzepy które w tym aucie zupełnie nie kleją się. Boczki bagażnika są wykonane z twardego i mocnego materiału, więc ja przykręciłem je na śruby do blachy, samogwintujące. Siatka bardzo dobrze spełnia swoją funkcję.


Co do haczyków - trzeba umieć wyciąć dosyć precyzyjnie prostokątny otwór w boczku (to samo tyczy uchwytów od Mazdy czy oryginalnych BMW)

Haczyki mają blokujące klipy. Jeśli nie wytniesz zbyt dużego otworu - wystarczy wcisnąć mocno haczyk i uchwyt sam się zablokuje. Ewentualnie jak otwór będzie zbyt duży i klip nie będzie trzymać mocno, to możesz wkleić ten uchwyt.

Jak nie masz narzędzi to możesz nawiercić otwory w czterech rogach planowanego otworu, kupić brzeszczot włosowy do stali i wyciąć prostokątny otwór.


Pewnie zaraz pojawią się głosy, że taka siatka czy uchwyty nie wyglądają jak oryginalne, ale ja mam to gdzieś. Po to kupiłem kombi aby mieć funkcjonalny bagażnik a nie aby chwalić się nim znajomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.