Skocz do zawartości

Czy mogę wsadzić do X3-e83 koła 255/55 R18 J8,5 z X5


ArtBeat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów. Jak w temacie, glowię się,czy mogę wsadzić do X3-e83 alumy 255/55 R18 szerokie 8,5 ET40 pochodzące z X5.Jak wynika z tabeli największy profil powinien mieć 255/45 R18. Czy różnica 10mm profilu opony jest dopuszczalna,czy odpuść zakup? Z góry dzięki za podpowiedzi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów. Jak w temacie, glowię się,czy mogę wsadzić do X3-e83 alumy 255/55 R18 szerokie 8,5 ET40 pochodzące z X5.Jak wynika z tabeli największy profil powinien mieć 255/45 R18. Czy różnica 10mm profilu opony jest dopuszczalna,czy odpuść zakup? Z góry dzięki za podpowiedzi!

 

Profil opony to nie jest róznica 10mm, tyko 10% szerokości opony. 45% z 255mm to 114,75mm a 55% z 255mm to 140,25mm. Tym samym średnica koła wzrasta Ci o 51mm. O wskazaniach prędkościomierza nie wspomnę :) Miłęgo szorowania nadkoli...

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.Lecz z Pana wyliczeń to wychodzi raczej ok 25 mm różnicy.. to w sumie też nie tak dużo, bo nadkola mają dużo miejsca.Pytanie tylko czy będą pasować i jak dużo będzie przekłamywać prędkościomierz.. Jeszcze raz dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg teoretycznych wyliczeń z kalkulatora to średnica zwiększy się z 686.7mm do 737.7mm czyli około 52mm. To jest mega dużo w Ch*j. Przy 100km/h będzie przekłamanie 10km.

No i nie jeździsz tylko prosto ale skręcasz, nadkola z przodu przy skręconych kołach mogą oberwać

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg teoretycznych wyliczeń z kalkulatora to średnica zwiększy się z 686.7mm do 737.7mm czyli około 52mm. To jest mega dużo w Ch*j. Przy 100km/h będzie przekłamanie 10km.

No i nie jeździsz tylko prosto ale skręcasz, nadkola z przodu przy skręconych kołach mogą oberwać

Ok dzięki za podpowiedzi.Nie będę ryzykował z takimi oponami...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw się pytasz, każdy Ci mówi, że to głupota a potem i tak to robisz. Jaki masz w tym cel? :mad2: :mad2:
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw się pytasz, każdy Ci mówi, że to głupota a potem i tak to robisz. Jaki masz w tym cel? :mad2: :mad2:

 

Bo tylko nieliczni uczą się na cudzych błędach… większość niestety na swoich. A X3 rzadko wybacza ucieranie dupy szkłem…

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
najpierw się pytasz, każdy Ci mówi, że to głupota a potem i tak to robisz. Jaki masz w tym cel? :mad2: :mad2:
Pytałem z nadzieją, że doradzi ktoś ,kto wsadzał takie koła do e83.Koledzy podpowiedzieli jak wyliczyć średnicę koła i spoko ,ale nikt nie podpowiedział że polift jest wyższy i przy odpowiednim ET felgi, koła wypełniają ładnie nadkole i mają jeszcze dużo miejsca. W serwisie mówili że koła pasują dobrze,napewno nie sugerował bym się Twoją pomocą.elo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw się pytasz, każdy Ci mówi, że to głupota a potem i tak to robisz. Jaki masz w tym cel? :mad2: :mad2:
Pytałem z nadzieją, że doradzi ktoś ,kto wsadzał takie koła do e83.Koledzy podpowiedzieli jak wyliczyć średnicę koła i spoko ,ale nikt nie podpowiedział że polift jest wyższy i przy odpowiednim ET felgi, koła wypełniają ładnie nadkole i mają jeszcze dużo miejsca. W serwisie mówili że koła pasują dobrze,napewno nie sugerował bym się Twoją pomocą.elo

 

W serwisie mówili... W jakim serwisie? Rowerów górskich? Kolego, lepiej kończ i wstydu oszczędź... Masz w polifcie na słupku dedykowane do E83 rozmiary opon, poczytaj sobie...

Aha: jak dla mnie możesz jeździć na felgach od cinquecento, Twój samochód i Twoja sprawa. Opisalem Ci wcześniej różnice i możliwe skutki.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.