Skocz do zawartości

Głuchy stukot przy najeżdżaniu na spowalniacz


mario2017

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Może ktoś miał podobny problem.

Pacjent BMW G20 318i Sedan, LCI


Przebieg około 2 000 km


W sumie od początku to słyszę ale ostatnio denerwuje mnie coraz bardziej,

Jak najeżdżam z niedużą prędkością na te kwadratowe gumowe spowalniacze to jak tylnie zawieszenie wjeżdża na nie to słyszę taki głuchy stukot jak by coś luźnego było ? nie jest metaliczny dźwięk... to samo jak jadę po drodze z kamieni, też słyszę coś luźnego jak by ?

Sprawdzałem nie mam nić luźnego w bagażniku co mogło by latać... pod fotelami również czysto. gaśnica wyciągnięta na testy... pas pasażera zabezpieczony aby nie obijał :)


Czasami z rana jak silnik pracuje jeszcze bardziej szorstko zanim się nagrzeje to stojąc na biegu na światłach to słyszę takie terkotanie i nie wiem czy to nie jest powiązane?


Auto było już 3 razy w autoryzowanym serwisie w dwóch punktach bo jeden sprawdzał i nie był w stanie potwierdzić od czego to, a drugi wymienił wszystkie poduszki silnika i skrzyni. niestety problem nadal występuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj rozwiązałem problem.

Zaczalem szperać i szukać bo nie dawało mi to spokoju.

Zauważyłem że wiatrak chłodnicy z lewej strony jest jak by bardziej luźny niż z drugiej strony, postanowiłem że ta czerwona szmatka postaram się to usztywnić, u odziwo ja ręką odjął żadnych terkotan z rana. Jak najeżdżam na spowalniacze też cichutko...


Teraz muszę się z tym dać do serwisu zeby ogarbeli to tak jak być powinno


Podyslam link do zdjęcia

https://drive.google.com/file/d/1NrDXRWju4uxtMG-iBiThNZnwmqEQ0ldN/view?usp=drivesdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.