Skocz do zawartości

528i Dziwny dźwięk / buczenie


KL4K50N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moja Efka. Będzie mi ciężko opisać, ale sie postaram. Dźwięk zaczyna sie od 60km/h, przy stałej 80km/h jest już taki dość wyraźny. Dźwięk tak jakby coś piszczalo, piiii. Pojawia sie tylko jak mam wciśnięty gaz ( nawet lekko muśnięty ) jak zdejmę nogę z gazu dźwięku nie ma. Dotknę lekko, dźwięk jest. Wydaje mi sie, ze wydobywa sie z tylu z prawej stron. Na tempomacie 80km/h również jest cały czas ten sam dźwięk, nie zmienia sie jego rodzaj czy natężenie. Odpuszczę gaz / wyłącze tempomat cisza totalna, zero dźwięku. Co to może być?
b72b536e244610f0med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po odpuszczeniu gszu ustepuje, to pewnie coś z napędem.Trzeba sprawdzić czy masz olej w tylnym moście, czy dyferencjał się nie zaciera. Jeśli jest olej to super, i tylko półoś może być do wymiany. Ostatecznie to łożyska koła.


Właśnie przerabiałem przedni rozerwany przegub, trzęsło budą przy przyspieszaniu i buczenie jakby się toczyło 10 opon zamiast 4. Wymieniłem całą półoś i sprawdzilem czyjest olej w tylnym moście. Po wymianie znwu można latać już sa obie przednie nowe lobro bo prawy przegub poszedł 20kkm temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w dyfrze był wymieniany przy 185.000km ( auto ma teraz 317.000 ). Ale w sumie wymienić nie zaszkodzi. Dzięki za wskazówki. Dodam, ze od 100km/h do około 120km/h ten dźwięk znika, ale pojawia się buczenie z tylu, tak jakby opona wyząbkowana czy podobnie. Czuć takie drgania. Muszę przerzucić koła na przód by wyeliminować koła
b72b536e244610f0med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś 528xi i buczenie było ze strony układu wydechowego.

Uszkodziłem sobie rurę zaraz za katem uderzeniem w jakiś kamień czy krawężnik i długo z tym walczyłem zanim odnalazłem przyczynę. Rura była niewiele zagięta a powodowała takie efekty dźwiękowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.