Skocz do zawartości

Krytycznie o X1


fpopek

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem szczęśliwym posiadaczem X1 U11 30e plug in(zerknij na moje wpis w temacie "przebiegi i wrażenia z jazdy ...). W praktycznie nowym aucie (3000 km) trzy wizyty w serwisie (2x po 3 dni, 1x dwa tygodnie !!!). Ponieważ to marka premium to  auto zastępcze na czas naprawy otrzymujesz "z łaski" po karczemnej awanturze. Na ostatniej wizycie wymieniono zawór w układzie chłodzenia baterii oraz cały panel monitorów, oczywiście pełna aktualizacja oprogramowania i sterowników. Auto zaczęło w końcu zachowywać się w miarę sensownie. Niepokoi mnie wzrost temperatury silnika do 100°C jak tylko trochę przycisnę (temp. silnika /oleju lub wody - trudno zgadnąć?/ można wyświetlić w trybie sport zaw. adaptacyjna) przy temp. otoczenia w okolicach kilku stopni. Zobaczymy co się będzie działo jak zrobi się cieplej. Ogólnie po przejechaniu prawie 5000 km od nowości auto sprawia więcej "nerwów" niż  radości.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, a miał ktoś sytuacje, gdzie system działał normalnie wczoraj, a dziś wsiadłem do auta i na prawym wyświetlaczu widnieje na środku mały biały napis BMW na czarnym tle i nic. Można jechać, ale po włączeniu/wyłączeniu dalej to samo, jakby się coś zawiesiło. Wciskanie srebrnego pokrętła, tak, żeby system się odwiesił nic nie pomaga.

Po przesiadce z Mercedesa to ten system w BMW to jest jakaś kompromitacja.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo trzymałeś wciśnięte pokrętło od poziomu dźwięku? - trzeba je trzymać przynajmniej kilkanaście sekund aż zgasną oba wyświetlacze i ponownie się zapali wyświetlacz (przytrzymanie do włączenia wyświetlaczy to podobno twardy reset - tak w serwisie mówili)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie reset przez odcięcie zasilania zostaje... Ja bym spróbował się jeszcze skontaktować z connected drive albo serwisem - może jest jeszcze jakiś inny sposób.

Nie mam porównania do BMW ale też uważam, że system to kompromitacja. Tak samo jak włączanie/wyłączanie funkcjonalności w zależności od kraju (jak np. ostrzeganie przed pierwszeństwem przejazdu, widok zdalny/kontrola samochodu i inne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.