Skocz do zawartości

[E36] BMW 323i COUPE '95


Rafit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem :) Przeszukałem forum i odziwo bardzo mało jest na temat silniczka 2.3 Czytałem cały temat o spalaniu i nie moge nikogo znaleźć kto by takowy silnik posiadał. Interesuje mnie kilka rzeczy, ponieważ w niedziele wybieram się po wymarzoną furkę do niemiec :)

 

Jak to jest z tym silnikiem 2.3 i modelem bmw (E36 '95)

- awaryjność

- dostępność części

- spalanie (PB/LPG)

- eskploatacja

- wymiany olejów itd (po ilu tys)

- OC/AC

 

Nigdy nie miałem BMW :)

W moim dorobku przewinęły się tylko takie modele:

Cordoba 1.6

Golf II 1.8 GTI

Golf III 1.9 TDI

Więc wszystko z grupy VAG.

 

Może mnie ktoś wprowadzić w temat tej Beci :)

 

Jeśli był taki temat to przepraszam, ale na temat 323 nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No ale chodzi o to że 323i mam już upatrzone i do tego na full opcji :)

Mieści się w 15 litrach Gazu ?

 

Wygląda tak:

http://img413.imageshack.us/img413/1258/5f27ym4.th.jpghttp://img413.imageshack.us/img413/6462/6b27lz2.th.jpghttp://img528.imageshack.us/img528/4949/2027ob2.th.jpghttp://img413.imageshack.us/img413/2113/9627gf7.th.jpg

Edytowane przez Rafit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele w elektryce to taki drobny szczegół :) Ważne, że jest elektryka szyb, klima i skóra :8)

 

Gdzie zwracać uwagę na blacharkę? Co rdzewieje? Jeśli wogóle coś rdzewieje :)

W Golfach często podłoga i klapy padają, a w BMW?

 

Chce pojechać po auto przynajmniej mając jakieś pojęcie o nim :) Na co powinienem zwrócić szczególną uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygla naprawdę ładnie tylko czy aby na pewno grill jest oryginalny (ten na zdjęciu jest sprzed liftingu), no może właściciel wolał stary model...

gdzie jest zaślepka tylnego haka w zderzaku? wiem że szczegół ale brakuje

jeśli chodzi o ogledziny to patrz jak na każde inne auto - czyli na wszystko

P.S. 323 to oznaczenie silnika o pojemności 2,5 a nie 2,3

...tylko BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylny zderzak jest od m-pakietu, trudno nie jest ale łatwo wcale kupić tą zaślepkę (oczywiście ASO ma ale ta cena...).

ten grill na zdjęciu jest taki jak w początkowych modelach E36, bardziej prostokątny, ten nowszy (po liftingu) bardziej wychodzi na zewnątrz, nerki są większe, bardziej trapezowate dlatego według mnie zwróć szczególną uwagę na przód auta dlaczego grill został zmieniony. poza tym autko ma super silnik (oszczędny i dynamiczny) prezentuje się ładnie, wyposażenie też jest bogate, ale nic nie zastąpi osobistych ogledzin

...tylko BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie również brak dokładki pod przednim zderzakiem (taki plastikowy delikatny spoiler), bo w m-pakiecie powinna być (no chyba że się uszkodziła) oraz dlaczego nie ma lusterek bocznych od m-pakitu (są zderzaki, listwy, progi, brakuje lusterek)
...tylko BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czyli może być albo coś po dzwonie, albo taki niekompletny dokładany M-pakiet..

 

W ogloszeniu bylo tak:

 

Daten:

Gebrauchtfahrzeug, 209.500 km

125 kW (170 PS), Benzin, Schaltgetriebe,

Erstzulassung: 11/95, HU: 11/06, AU: 11/06

Klimaautomatik, violett-metallic, 2/3 Türen

 

Kraftstoffverbrauch kombiniert Info :

9,0 l/100km

CO2-Emissionen kombiniert:

213 g/km

 

Besonderheiten:

ABS, Zentralverriegelung, Tempomat, el. Wegfahrsperre, Lederausstattung, Leichtmetallfelgen, Sitzheizung, el. Fensterheber

 

Beschreibung:

Euro2 Kat, Sport-Ledersitze Grau, Klimatronic, 4x elektrische Fensterheber, 2x Sitzheizung, RC mit CD Wechsler, ABS, Fahrer und Beifahrerairbag, Zentralverriegelung mit FB, Wegfahrsperre, Alufelgen, Bordcomputer, 4x Kopfstützen, Heckrolo, E-Spiegel, Nebel, Servo, Tempomat, Color, Original M-Paket, usw.... Finanzierung-Inzahlungnahme möglich...

 

 

Więc opcję ma naprawde ciekawą. :)

 

Troche sie boje, że moje marzenie pryśnie na miejscu, ale musze być dobrej myśli. :8)

Edytowane przez Rafit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nosi oznaczenie M52 (323i to M52b25, łatwiej Ci będzie szukać), posiada aluminiowy blok. Jest dynamiczny (około 7,5-8 sekund do 100km/h), a zarazem oszczędny (podobno pali około 11litrów w mieście). Bardzo dobry wybór. Co do danego samochodu to się nie wypowiem, najlepiej obejrzeć z bliska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie również brak dokładki pod przednim zderzakiem (taki plastikowy delikatny spoiler), bo w m-pakiecie powinna być (no chyba że się uszkodziła) oraz dlaczego nie ma lusterek bocznych od m-pakitu (są zderzaki, listwy, progi, brakuje lusterek)

dyfuzor pod zerzak był w individualach , a do M-pakietów montowali lusterka zwykłe również , przód ruszany stara nerka a małe kierunki boczne :nienie: :!:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUJON : przeciez tam sa ori kierunki boczne ..

 

strasznie sie doczepiliscie .. M-pakiet caly w orginale, kierunki i nerka zgadza sie .. za taka kase jesli wszystko mechanicznie jest ok, to nawet bym sie nie zastanawial .. bo ktos zastanowi sie szybciej od ciebie :P fajne wnetrze

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUJON : przeciez tam sa ori kierunki boczne ..

no racja przecież tam są duże kierunki, nie wiem jak ja tam widizałem małe, chyba musze przestać pić CAVALIERA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No straszycie człowieka, a ja tak patrzyłem na te błotniki z kierunkami i porównywałem z innymi BMW z '95 i różnicy nie widziałem :P

 

A z tym spalaniem to jak się to mniej wychodzi przy spokojnej jeździe, bo na dzień dobry będę musiał nim zrobić 1200km i nie wiem w ile PLN sie zaopatrzyc dodatkowo na benzyne :twisted: A znając mnie będzie trzeba sprawdzić jak to jeździ :lol:

 

I jak jest z tym ocynkiem? Jak się trzymają blachy w aucie 11/12 letnim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.