Skocz do zawartości

[F25] Szyba czołowa (rozwarstwia się), świszcząca panorama


OneHandsomeGuy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


dzisiaj zauważyłem u siebie takie coś - odpryski na lakierze oraz... "rozwarstwianie" (?) się szyby czołowej u góry. Wygląda to tak:

https://photos.app.goo.gl/faFwxX88mJV6sLsC6


Jest się czym martwić? Można to jakoś zabezpieczyć - bardziej pytam o samo miejsce, na lakier mam farbkę w kolorze, ale chodzi o to aby nie dostawała się wilgoć itp.

Widziałem akcesoryjne uszczelki które można tam nakleić, to hit czy kit? Coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/1005003684264115.html Zastanawiam się też czy po założeniu takiego cudu techniki nic tam pod spodem nie ma prawa rdzewieć albo gromadzić się woda :roll: ?


Dodatkowo chciałem zapytać czy ktoś spotkał się z świsz czącą panoramą - mniejwięcej od 110 km/h, przy 130 jest to irytujące w trasie. Może nie bardzo głośne, ale nieustannie odgrywane troszkę wkurza... Dawałem silikon w sprayu oraz taką pastę do uszczelek, nic to nie zmieniło... Jakieś pomysły?


Pozdrawiam

Porównaj OC i uzyskaj lepszą cenę niż u agenta:

https://mubi.pl/id-WQVGMF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej była wycinana używana i wklejana jeszcze raz. Żadna szyba tak się nie niszczy jak nie była dłubana. Ori BMW żeby znaczek się zgadzał? :8)

Co do uszczelek - szyby przednie są wklejane - i tak brud zbiera się dookoła kleju i żadna uszczelka nie pomoże na to, zostawić tak jak jest oryginalnie. Wiele tańszych marek ma gołą szybę bez żadnych uszczelek.


Do panoramy da radę kupić nową uszczelkę, ale wymiana będzie pracochłonna

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/uszczelka-ramy-panoramy-bmw-x3-f25-oryginal-9269990148

uszczelka panoramy - można zmienić. To z alli nie zda egzaminu


Ciężko było zrozumieć z kontekstu czy chodzi o szybę przednią czy panoramę.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej była wycinana używana i wklejana jeszcze raz. Żadna szyba tak się nie niszczy jak nie była dłubana. Ori BMW żeby znaczek się zgadzał? :8)

Co do uszczelek - szyby przednie są wklejane - i tak brud zbiera się dookoła kleju i żadna uszczelka nie pomoże na to, zostawić tak jak jest oryginalnie. Wiele tańszych marek ma gołą szybę bez żadnych uszczelek.

 

Właśnie dziwi mnie to, bo chyba nie była wymieniana - a jeśli tak, to już kilka lat temu musiało by być w USA - albowiem autko z USA. Na zdjęciach z aukcji i po przybyciu do kraju widziałem charakterystyczne naklejki które nadal na niej były - więc nie wiem czy ktoś byłby na tyle zdesperowany, żeby je tutaj w PL zdejmować i przeklejać - i czy zrobiłby to tak, żeby nie było śladu zdrapywania ze starej szyby :shock: :lol:

Może po prostu jakość materiałów na rynek USA jest gorszy :roll:


Zastanawia mnie też dlaczego w tym miejscu odchodzi aż tyle lakieru... Dziwne, nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

 

Ciężko było zrozumieć z kontekstu czy chodzi o szybę przednią czy panoramę.

 

Tamta uszczelka to do szyby, tam na jej górę - zastanawiałem się czy to dobry sposób zabezpieczenia tego miejsca (lakieru i szyby?). Na filmie z linku widać jak gość przykleja u góry szyby ;)

Porównaj OC i uzyskaj lepszą cenę niż u agenta:

https://mubi.pl/id-WQVGMF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej napisano, szyba wymieniana być może i w USA, a lakier schodzi bo ktoś pomalował do szyby i chemia swoje robi-korozja etc. Żeby to miało ręce i nogi należy wyciąć szybę pomalować dach razem z "górną ramą szyby" (jak panorama to nawet nie cały) i wkleić ponownie całą dobrą szybę. Zabawy jest ale będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeszcze ta krawędź dachu nad szybą jest narażona na uderzenia kamieni, które uszkadzają lakier i ocynk na krawędzi. Resztę robi klimat i ubytki się powiększają.

Szyba przednia dziwnie się rozwarstwia i bieleje. Jak w starych Mercedesach i BMW serii 8. Ale to chyba tylko aspekt estetyczny i jedynie szybę wymienić, bo nic z tym nie zrobisz.

Mi dawno temu w 6 letniej X3 E83 użytkowanej i garażowanej od nowości, na dolnych rogach tylnej szyby delikatnie zaczęło się bielić, gdzie wszystko było oryginalne.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.