Skocz do zawartości

Zmiana na M-pakiet e90... przerabial już to ktoś?


klagosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie zmieniam zderzak przedni na m-pakiet mam 2008 przed liftem 3.0 XD

i mam pytanie procz dolnej oslony laczacej zderzak z oslona

trzeba wymieniac nadkola ? podobno w wersji sedan nie ma mozliwosci kupna samych koncowek nadkoli tylko trzeba calosc

dodatkowo czy jak w starym zderzaku mam za kratka halogenow mocowanie zasloniete cale ( nie ma przeswitu za kratka ) to bede mogl kupic w m-pakiecie tez zasloniete?

jezeli zostawiacie stare nadkola to ktos wymienial chociaz same te gumowe łezki pod zderzakiem ( podobno od mpakietu sa grubsze ) i czy wogole je da sie same wymienic jak tak to jaki jest ich numer zeby mozna bylo w serwisie zamowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 454
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...

Witam kolegów, czy przy zmianie na M pakiet muszę koniecznie zamówić nowe nadkola do E91?

Zamówiłem już adapter wtyczki, piny do halogenów odraz nowe ślizgi na tył. Potrzebuję jakieś nowe nity, śrubki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak:

oczywiście zderzak tył,przód

-sprawdź czy w tylnym zderzaku jest listewka miedzy dyfuzorem a zderzakiem (nie zawsze w używkach jest ja nie mialem koszt ASO 80zł)

-kratki 3x, halogeny w przednim zderzaku

-ślizgi pod tylni zderzak

-niby piszą,że trzeba kupić adapter osłony silnika ale ja poradziłem sobie i bez tego

-będą musieli przerobić prawdopodobnie wpięcie do żarówek halogenowych ponieważ do m pakietowych podchodzą inne ale to 6min roboty

-żadnych nadkoli,prowadnic,spinek nie trzeba wymieniać..jak sobie coś przypomne jeszcze to dopiszę ale raczej to wszystko

 

 

Kolega, rozumiem, że stare nadkola pasują, czy to pasowanie jest bardziej naciągane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli masz po lifcie to tak,pasują idealnie bo w tych samych miejscach sa mocowania ,bodajże nadkola trzeba było wymieniać w przed liftowych. Apropoo kupie prawe nadkole przód najlepiej tylko tą część od strony zderzaka przedniego :D
http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli masz po lifcie to tak,pasują idealnie bo w tych samych miejscach sa mocowania ,bodajże nadkola trzeba było wymieniać w przed liftowych. Apropoo kupie prawe nadkole przód najlepiej tylko tą część od strony zderzaka przedniego :D

 

Dzięki kolego za info, zawsze to ponad 500zł oszczędności na inne mody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

M pakiet założony, wszystko pasuje, nadkoli przednich nie zmieniałem, w jednym miescu jest 1cm szparka, reszta pasuje.

 

Przy okazji dla wszystkich zmieniających, zaślepki spysków od zwykłego zderzaka nie pasują, bo są za długie, trzeba domówić do m-pakietu niestety, koszt 68zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Ktoś mi opisze jak to jest z tymi wlotami na hamulce w mpakiecie? W niektórych są wloty w innych za kratkami są zaślepki. Ja mam z zaślepkami i tak się zastanawiam czy to nie działa jakoś negatywnie na tarcze i klocki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy zawsze czy to lift czy przed lift zakładając M-pakiet tył trzeba wymienić ślizgi? czy ślizgi są do lifta i przed lifta takie same?

 

Tak, slizgi musisz wymienic ale pre-lci i lci maja takie same slizgi.

 

Dzieki konkretna odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla sprostowania tylny zderzak LCI (po lifcie) pasuje bez problemu do preLCI (przed liftem) bez zbędnych kombinacji.

 

Jakie dokładnie potrzeba ślizgi 2 boki 1 duł czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie szukam na allegro ślizgów do e90 na tył i ceny wachają się od 90-150 zł (używane) a znalazłem na tej stronie nówki.

 

http://bmwcentrum.pl/uchwyt-slizg-zderzaka-tyl-m-pakiet-prawy-bmw-e90,id3928.html

http://bmwcentrum.pl/uchwyt-slizg-zderzaka-tyl-m-pakiet-lewy-bmw-e90,id3927.html

 

Czy one podejdą jest to dokładnie to czego szukam? (chyba śliz od ślizgu się nie rożni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kolegów. Z racji iż przyszedł czas na dołożenie M pakietu w mojej e90 mam kilka pytań. Zderzak przedni już kupiłem. Czy zaślepki od spryskiwaczy muszę koniecznie zmienić na te dedykowane do zderzaka M? Ślizgi przedniego zderzaka muszę wymienić?

Wiem że koniecznie muszę kupić halogeny,kostki halogenów, adapter osłony silnika. Jak duża jest szpara w nadkolu jeśli zostawię nadkole dedykowane do zderzaka M? Czy z przodu coś jeszcze muszę nabyć?

Co do tyłu to tylko zderzak i ślizgi? Aha jeszcze jedna rzecz może polecacie jakieś zamienniki halogenów Mpakiet? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.