Skocz do zawartości

Wymiana wiązki - klapa bagażnika sedan


Fuser

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ktoś korzystał z zestawu naprawczego, np. FEBI 107073 lub innej firmy ? Na co zwrócić uwagę przy montażu, czy ilość kabli się zgadza i czy w ogóle warto kupować takiego gotowca ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zaryzykowałem i kupiłem, może komuś przydadzą się poniższe informacje.


Wiązka FEBI z oznaczeniem 107073 (121 zł) figuruje jako część przeznaczona do E46. Nie znalazłem odpowiednika dla E39, ale z racji, że gumowa osłona 61138366627 jest identyczna E46, E39, E38 więc założyłem, że będzie pasować. Nie zgadza się ilość kabli - 11, bo w oryginale jest 13, ale masa jest wspólna jako jeden grubszy przewód. Przewody zakończone złączkami zaciskowymi, kable silikonowe, bardzo giętkie o dużej ilości drobnych żył miedzianych ocynowanych w przewodzie. Nie są to typowe kable samochodowe FLRY w twardej izolacji z polwinitu. Zakupiłem również zestaw naprawczy do klapy mojego Touringa (255 zł) FEBI 107117. Trzy gotowe wiązki plus jakiś jeden osobny przewód. Ze względu na brak garażu, montaż czeka na cieplejsze dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyteczne informacje. Nie wiedziałem, że są takie zestawy. :cool2:

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyteczne informacje. Nie wiedziałem, że są takie zestawy. :cool2:

Są , odbiegne od modelu bo ja do touringa szukałem. Były przewody oznaczone kolorami i końcówki już gotowe do zacisnięcia, ale, ale miałem kilka ale:

- kabelki są krótkie i tej samej długości przez co wszystkie łączenia będą w jednym miejscu znacznie pogrubiając całość co może utrudnić ułożenie ich w plastiku lub osłonie (takie moje domysły)

Oraz miejsca łączenia są tuż za zawiasem tam gdzie kable pracują.

Ale mówię, tyczy się touringa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiązki dla Touringa są zakończone dedykowaną przelotką więc łączenia występują we wnęce klapy.


image-115202-big.jpg


Kable mają długość ponad metr zatem połączenie z drugiej strony powinno wyjść już w dachu, ale mogę jeszcze przymierzyć dla sprawdzenia. Montaż dopiero na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązki dla Touringa są zakończone dedykowaną przelotką więc łączenia występują we wnęce klapy.


image-115202-big.jpg


Kable mają długość ponad metr zatem połączenie z drugiej strony powinno wyjść już w dachu, ale mogę jeszcze przymierzyć dla sprawdzenia. Montaż dopiero na wiosnę.

No ja miałem wiązkę kabli od przyczepy (w razie co na metry grosze kosztuje) i te kable łączyłem od głośnika w dachu aż do dołu do miejsca gdzie zaznaczone jest na zdjęciu. Mimo że przerwane były dokładnie za zawiasem , wymieniłem na całej długości wzdłuż szyby bo te stare były już sztywne jak pręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sklepie elektronicznym kupiłem przewód w miękkiej izolacji coś jak sylikon i przeciągałem przewody i łączyłem na wysokości prawego tylnego błotnika. W sedanie. Do gumowej osłony dałem trochę sylikonu żeby one tam pracowały i tyle. Koszt to groszowe sprawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sklepie elektronicznym kupiłem przewód w miękkiej izolacji coś jak sylikon i przeciągałem przewody i łączyłem na wysokości prawego tylnego błotnika. W sedanie. Do gumowej osłony dałem trochę sylikonu żeby one tam pracowały i tyle. Koszt to groszowe sprawy

Można? Można! Polak potrafi. A w wielu przypadkach jest nawet lepiej niż fabryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko u mnie harmonijka jest pęknięta dlatego stwierdziłem, że nie będę kupował jej osobno i sztukował kabli i wziąłem cały zestaw z tulejkami zaciskowymi.

Ty to już masz doświadczenie, dwa auta , dwa silniki, dwa nadwozia. Dobrze mówię? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.