Skocz do zawartości

2.0d 163hp moc a ekonomizer i soft


Karramba95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent

Bmw e91 320d 163hp

Problem polega na tym , że auto gdy jest "zimne"

Gdy nie ma jeszcze temperatury roboczej

Ciągnie świetnie ekonomizer na 5 biegu idzie do 20 momentalnie jak i na każdym innym prócz 6

Gdy już osiągnie temperaturę czuć mały spadek mocy - mały ale jednak czuć

Do 4 biegu ekonomizer idzie do 20 lecz przy 18 już zaczyna iść leniwie a na 5 już w ogóle nie dochodzi tylko zamyka na 17

A na zimnym dochodzi momentalnie .

Przepływka nowa ori mierzy dobrze

Czujnik ciśnienia nowy

Czujnik temperatury nowy

Dodam że auto jest po programie czy to może być wina programu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcą nie jestem, ale 2.0 raczej na 6 biegu ekonomizera nie zamyka, przynajmniej moja. Szczesciocylindrowe diesle owszem, na każdym dobijały do końca ekonomizera.


A co tego, że auto jest bardziej chętne do jazdy na zimnym. Moja wiedza mówi, że to charakterystyka każdego turbodoładowanego silnika. Nie szukałbym dziury w całym jeśli wszystko hula jak powinno ;)


ale niech wypowie się jeszcze ktoś kto ma większe pojęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że wprowadzisz korektę w zegarach odnośnie spalania i już będzie zamykał.

W ogóle to fajnie, że deptasz mu do oporu jak nie ma temperatury roboczej xD

 

Jak zrobić ta korektę?

Nikt mu nie Depta do oporu . Tylko już przy 2k obrotów od razu wskazuje na 20l a po przejechaniu parunastu km już maksymalnie 16 na 5 biegu . Bo na 6 to wiem że nie dojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jakiś demon prędkości, więc wiadomo, że na 5 i 6 biegu nie będzie już tak przyśpieszał.

Mimo wszystko zalecam zrobić logi, czy auto trzyma zadane parametry przy takim manewrze.

Co do korekty - ukryte menu, pozycja 20 bodajże. Musisz poszukać w internecie, na pewno znajdziesz.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=334531

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.