Skocz do zawartości

BMW X7 40i 60 tys km


maz9

Rekomendowane odpowiedzi

BMW X7 40i 60 tys km odebrane czerwiec 2021

Co się wydarzyło w tym czasie. wytłuszczone to nieusunięte usterki


1 Fotel pasażera do dziś nie jest naprawiony. Tak jak sądziłem nie dają rady. Przy naprawie jednej usterki pojawiają się dwie kolejne. Powiedzieli że wymiana fotele odpada hmmm......

2 klimatyzacja - ciągłe problemy od przełącznika obiegu zewnętrznego po bliżej nieustalone. Latem można się ugotować a zimą zamarznąć a to wszystko przy zaparowanych szybach. Ogólnie klimatyzacja na dziś losowo stając na skrzyżowaniu wyłącza się. Były różne pomysły dlaczego miesiąc temu zauważyłem że klima się zwyczajnie wyłącza w menu

3 Coś tam wymienili przy zawieszeniu na gwarancji - jakieś wygięte drążki - tu na plus zapracował kierownik serwisu bo chciało mu się szukać usterki bo zgłaszałem stukot ciężki do wykrycia.

4 klapka wlewu paliwa - standard

5 Samochód na felgach zimowych z białego zmienia na kolor rdzawy od opiłków metalu

6 Serwis nie ogarnął ostatniej wymiany kół - efekt 400 km na nie nabitych oponach z komunikatem o awarii

7 coś nie tak z akumulatorem lub z ogrzewaniem postojowym i ładowaniem akumulatora. Raz zgłaszałem po zakupie ale zbyli mnie że nie umiem obsługiwać

8 wyciek wody drzwi kierowcy - jeden incydent więc czekam czy się powtórzy.

9 otwieranie się losowe szyb i klapy bagażnika na razie ustało ale nie związane to jest z naprawą usterki gdyż po niej problem wystąpił dwa razy.

10 wymieniono kiedy nieświecące w pełni oświetlenie wewnętrzne łącznie z dachem ale to jakiś sterownik oświetlenia.

11 borykam się do dziś z komunikatami dotyczącymi drugiego rzędu siedzeń

12 wymienione 2 razy tarcze i dwa razy klocki - ni wiem czy nie za dużo czekam na wasze opinie. Niebieskie zaciski.

13 żal ograniczenie prędkości na 213 bo pierwotnie miało jechać 245 i niestety boli trochę ale pocieszam się oszczędnościami na paliwie i mandatami

14 spalanie schodzi poniżej 10l przy wolnej jeżdzie - ślisko, deszcz, gęsto na drodze samochodów. Normalna jazda spalanie ok 13,6 a żony 10,5 do 11 nawet nie dochodzi Wszystko prawie po za miastem

15 w sniegu na letnich dał radę pod sporo stromą górę

16 ustawienia nie zapisują się. Mimo profilu i synchronizacji po każdym resecie w serwisie muszę wszystko ustawiać - no chyba nie wszystko bo fotele ustawiam i parkowanie co gdzie kiedy i jak kamery itp. Punt aktywacji przechodzi oraz mapy

Niedługo

17 Założenie kamery nielogiczne i poprawili także bezsensu - ale nie zdążyłem podać gdzie sugeruje pomoc techcniczna od kamery car eye 2 wiec drugą poprawkę biorę na siebie


Samochód jak samochód usterki być muszą ale serwis mi klęczy. Nie mam gdzie serwisować auta. Oddaje go za każdym razem do serwisu z obawami gdzie porysują skóre itp. Mam do wymiany przednią szybę i wstrzymuje się bo mam złe przeczucia. Bardziej te przeczucia na podstawie fotela bo przykułem drutem ręke po ostatniej niedoróbce poprawkowej fotela. I to pompowanie kół jakaś porażka


Pamiętam jak z usterkami bujałem się w mojej audi, niekończące się naprawy sprawdzanie itp. Zmieniłem wtedy na inny serwis po którejś wizycie. To był wtedy strzał w dziesiątkę a serwis owanie auta nie było już problemem a tu boje się ze zmiana może być strzałem w kolano.


Ogólnie jednak jestem zadowolony z mojej X7. Poległa trochę na wyjeździe wakacyjnym przy bagażach - następnym razem walizki wyśle kurierem GLS !!!! Konfiguracja ja żona niemowlak 6 latek, mimo braku psa kota i chomika było ciężko. Do końca nie wiem czy to była wina pojemności bagażnika czy żony ale upychałem nogą. Tylnia kanapa sprawiła się rewelacyjnie przy karmieniu itp pierwotnie miały być fotele i to byłby błąd

Mam zamiar skoczyć do Mercedesa i porównać teraz jazdę z GLS-em którego miałem pierwotnie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisując wszystkie usterki warto abyś dał czytelnikom pełny obraz sytuacji.

W czerwcu 2021 zakupiłeś samochód, z roku produkcji 2019. Czyli zanim je odebrałeś, auto stało dwa lata, nie używane gdzieś pod chmurką.


Obstawiam, że to jest powód większości problemów z elektroniką i akumulatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam 40 tys km, tym samym modelem - 40i, rocznik '19. Auto bezawaryjne. Jedynie czujnik ustawienia drugiego rzędu siedzeń czasem szwankuje. Reszta bez zarzutu. Auto nie ma konkurencji w klasie.


Ogranicznik prędkości niestety też mam (klima 5 strefowa) o czym dowiedziałem się po zakupie - brak info od dealera/producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 40 tys km, tym samym modelem - 40i, rocznik '19. Auto bezawaryjne. Jedynie czujnik ustawienia drugiego rzędu siedzeń czasem szwankuje. Reszta bez zarzutu. Auto nie ma konkurencji w klasie.


Ogranicznik prędkości niestety też mam (klima 5 strefowa) o czym dowiedziałem się po zakupie - brak info od dealera/producenta.

 

Ja dopytywałem przed zakupem bo widniało 245 a wiedziałem że są ograniczniki. Sprzedawca powiedział że jest 245 na 100 procent.

Za kilka dni wygasa mi connect drive który powinien być jeszcze aktywny - massakra


Wlewa mi się woda dwoma strumieniami od drzwi kierowcy na wysokości łączenia plastików wewnątrz. Właściwie to jakby z nich wypływała Miał ktoś taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja mam z 2020 40i, 65 tys km i poza wymianą klocków raz nie ma żadnych mechanicznych problemów. Ostatnio mam jeden bo nie chce mi się upgredować remote system, zgrywa się z telefonu do auta i pokazuje się komunikat że jak będzie możliwość to się zaktualizuje i tak wisi już 2 miesiąc i serwis nie może sobie z tym poradzić. Poza tym autko mega chodzi i spala średnio 12,7 litra po mieście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.