Skocz do zawartości

Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana


fast-bmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Nic nie ma, odkręcasz i wkręcasz, oczywiście z odpowiednim momentem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co podałeś, BERU GN024. Cztery lata, 60k km i nadal wszystkie grzeją.

Patrzyłem modelowo i powinny pasować. No to te zamówię. I wymienić wszystkie? Bez zgadywania która dobra która nie? Czy może opłaca się sprawdzić i zostawić te sprawne?

Dziś ciepło, odpaliła elegancko, nie szarpała (chmura blue swoją drogą)

Ale jest możliwość tego że sterownik szwankuje? Też mówili że są wadliwe. Się okaże jak wymienię świece na nowe czy wszystkie grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sterownik, a raczej przekaźnik świec żarowych jest wpięty w jeden układ ze świecami. Także pod komputerem nie da się ustalić, czy to przekaźnik szwankuje, czy świece. Można go wymontować i sprawdzać u elektryka. Niestety nie ma zamienników tylko oe BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sterownik, a raczej przekaźnik świec żarowych jest wpięty w jeden układ ze świecami. Także pod komputerem nie da się ustalić, czy to przekaźnik szwankuje, czy świece. Można go wymontować i sprawdzać u elektryka. Niestety nie ma zamienników tylko oe BMW.

Rozumiem ale chodzi mi że jak w aucie zdejmę kable zasilajace świece i podepne nowe oraz uruchomie grzanie to czy wizualnie będę widział czy wszystkie robią się czerwone? Mając nowe sprawne świece chciałem tak sprawdzić czy wszystkie ścieżki przekaźnika dają zasilanie. Można w ten sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic nie ma, odkręcasz i wkręcasz, oczywiście z odpowiednim momentem.

20Nm?

15.

Mierzysz opór na każdej świecy na aucie i porównujesz z nową.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
miernikiem na wyjsciach. Bo przewód/przewody też mogą być uszkodzone

Kupujesz nowe świece, sprawdzasz miernikiem ich rezystancję, zakładasz na auto, kasujesz błąd i odpalasz. Jeśli błąd się ponownie pojawi to wtedy szukasz przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miernikiem na wyjsciach. Bo przewód/przewody też mogą być uszkodzone

Kupujesz nowe świece, sprawdzasz miernikiem ich rezystancję, zakładasz na auto, kasujesz błąd i odpalasz. Jeśli błąd się ponownie pojawi to wtedy szukasz przyczyny.

Ale błąd na INPIE czy check engine na aucie? Bo na desce nie świeci się żaden błąd. Gdzieś ktoś pisał że niby na desce czasem błąd wywali przy niesprawnych swiecach, tylko nie pamiętam modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nic nie ma, odkręcasz i wkręcasz, oczywiście z odpowiednim momentem.

Słyszałem jeszcze o paście montażowej do świec. Nie zagłębiałem się w ten temat ale skoro do pracy z wysoką temperaturą zgaduję że pasta będzie na bazie smaru ceramicznego. Warto to użyć do montażu nowych świec?żeby na przyszłe lata było je łatwiej odkręcić. Lub na smar miedziany. Też jest do podobnych zadań. U mnie w motocyklach wyczynowych na miedziany wkręcam świece zapłonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio kolega w audi wymieniał sobie świece żarowe i montował nowe na różową pastę do świec.

Opowiadał też że jak już ktoś chce mieć 101% pewności że świece się nie zapieką (a tym bardziej urwą) można je raz na rok wykręcić (przy okazji sprawdzić) i wkręcić ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.