Skocz do zawartości

[E91 N52B25] Dołożenie łopatek do kierownicy (SSG)


kaszankazmajonezem

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Kilka dni temu zrobiłem retrofit łopatek do E91 06/2006r założyłem takie z jakimi wychodziły czyli SSG. Nie chciałem drutować w instalacji samochodu więc zakupiłem odpowiednie przewody, wtyczki, piny i sam zrobiłem wiązki do podłączenia.

Bez zaskoczenia łopatki działają lewa i prawa zmienia biegi w górę i w dół.

Problem jaki mam to, że zmiany biegów łopatkami działają po wrzuceniu dźwigni w DS. W trybie D jest zero reakcji. Przekopałem polskie forum, angielskie forum i cały youtube. Jestem pewny na milion procent, że wszystko jest dobrze podłączone.


Mam wszystko podłączone tak jak ten gościu z filmu tylko, że jemu działają w D ;/



Jeżeli macie jakieś pomysły to chętnie posłucham, bo ja już nie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W internetach mówią, że:

"any e90/e91 manufactured dated before 03/07 with retro fit paddles fitted will not work in D auto mode only D/S mode, post 03/07 should work in both D auto and D/S mode."


Piszą też żeby dodać kod wyposażenia odnośnie łopatek 2XA (oczywiście z "$") do VO i przekodować skrzynię :)


Inni piszą, że pomogła dopiero aktualizacja skrzyni a inni że nie zrobili tego do dzisiaj.

Więc musisz próbować :D

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :D. Widziałem ten temat na angielskim forum z $2XA i flashowaniem skrzyni myślałem, że ktoś z kolegów tutaj już to przerabiał ale się nie podzielił :P

Ja to zrobie zobaczymy czy się uda jeśli tak to podzielę się może ktoś będzie potrzebował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.