Skocz do zawartości

E90 Diesel Additiv


Farrik59

Rekomendowane odpowiedzi

Nic się nie stanie. Liqui Moly to nie K2 i ich produkty są naprawdę dobrej jakości. Masz wersję ekonomiczną czy profesjonalną? Butelka z przewagą czerwonego albo czarnego koloru.

Opinie masz mnóstwo, wystarczy że wpiszesz nazwę w przeglądarkę.

Nie licz na cuda, to nie mechanik w płynie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest liqui moly tylko oryginalny dodatek do diesla od bmw. Aso po jakimś przebiegu rekomenduje zalanie tego specyfiku 3 razy (na 3 baki), w celu wyczyszczenia układu paliwowego (głównie wtrysków). Profilaktycznie można lać, ja osobiście od 3 lat dolewam Archoila AR6900-D po każdym tankowaniu i problemów z układem paliwowym w swoim 13 letnim dieselku jeszcze nie miałem :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz lac, nic sie nie stanie. Ja lalem dodatek Millersa do diesla i zdecydowanie spalanie bylo zauwazalnie mniejsze (mierzone od tankowania do tankowania).


Obecnie leje Dipetane (chyba niedostepne w Polsce) i na badaniu spalin na przegladzie wyszlo mi ktorys rok z rzedu cos takiego (badanie przejrzystosci):


max: 0.50 (1/m) wynik: 0.02

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie regularne stosowanie może przynieść jakieś efekty. Najlepiej dolewać przy każdym tankowaniu ale wtedy ten dodatek BMW wypada bardzo kiepsko.

Taki Archoil AR6900D wychodzi niecałe 10zł na każdy bak oleju napędowego (60L). To łatwo policzyć, że dodatek BMW jest co najmniej 3x droższy.

Wyjeździłem już kilka butelek i żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem. A najbardziej zależy mi na smarowaniu i czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.