Skocz do zawartości

Bmw E90 N43 problem ze skasowaniem inspekcji klocków


hurriway

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu zaświeciła się kontrolka klocków bo przetarł się czujnik z przodu. Bezmyślnie skasowałem inspekcje metodą licznikową (klocki przód i tył) i pojawiły się czerwone kontrolki hamulców i podnośnika, i do tego "----" w opisie kilometrów. Wymieniłem czujnik i klocki i nie idzie tego skasować za cholerę. Ani metodą licznikową ani przy pomocy impy. Tzn po kasowaniu błędów w impie od razu wyskakuje błąd w DSC odnośnie czujnika przedniej osi. Czujnik to kamoka. Sprawdzałem go omomierzem, ma pełne przejście. Rozpinałem to pare razy próbując kasować, ale dalej to wraca. Czytałem że w impie jest opjca w intrumet cluster odnośnie kasowania inspekcji, ale u mnie tego nie ma. Instalowałem już dwie impy i w każdej brak tej opcji. Czarna magia po prostu.

Ktoś wie jak ugryźć temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie zadziałało. Wypiąłem czujniki, a za nie wpiąłem zworę w kostki. Wsiadłem do auta podłączyłem laptopa, skasowałem na liczniku inspekcje tył, potem przód. Podpiąłem laptopa i skasowałem błędy (odczytałem z ciekawości i dalej błąd przednich klocków się pojawił - i skasowałem jeszcze raz już ich nie odczytując). Wyłączyłem zapłon (kluczyk zostawiłem w stacyjce). Odczekałem 10 minut z wpiętymi drutami w kostkach, potem zacząłem składać wszystko do kupy i [BAD]. To samo. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? czy coś źle zrobiłem.


No chyba że powinienem zewrzeć osie ze sobą? czyli druty w kostki a potem jeszcze tył z przodem? bo ja zrobiłem druty tylko w kostkach czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna rzecz którą zauważyłem oglądając filmiki z kasowania inspekcji klocków na youtube. Na tych filmach po naciśnięciu obok resetu pojawia się zegarek, natomiast u mnie od razu jest kwadrat ze znaczkiem check(ptaszkiem) w środku


A nie dałoby się tego skasować np istą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to istą? bo w impie nie ma opcji kasowania tego w instrument cluster<- czytałem ten wątek o opcji activate w instrument cluster. I próbowałem impy od 46garage w wersji 5.06 i jakiejś ruskiej (tzn z ruskiego forum) EA 90x i nie ma tam tej opcji activate dla E90


istą i disem nigdy niczego nie robiłem, ale to do ogarnięcia tylko żeby wiedzieć ze tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak za dotychczasową pomoc dziękuje, faktycznie pomogło. Istą mogłem skasować tylny hamulec i przedni (udało się bez rozpinania i mostkowania czujników kolejny raz-pewnie może dlatego ze to wcześniej rozpinałem). I czerwone kontrolki podnośnika i hamulców zniknęły. Ale nie mogłem skasować płynu hamulcowego i serwisu. Tam pokazuje 255%. Dlaczego? DSC nie pokazuje żadnych błędów

I jeszcze jedna rzecz po skasowaniu hamulców nie pokazuje mi na liczniku przebiegu do przebycia na klockach tylko dalej jest "----". Też dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.