Skocz do zawartości

Kodowanie DRL i Start-Stop w E90


krisch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

Wiem że temat poruszany sto tysięcy razy ale mam do Was pytanie. Czy znalazłby się ktoś z Forumowiczów który posiada sprzęt i wiedzę do zakodowania w moim E90 z 2007 roku DRL na przeciwmgielnych oraz pamięci przycisku Start Stop ? Wiem, wiem powiecie kup sobie kabelek i zrób sam ale szczerze powiem że wolałbym zlecić to komuś ogarniętemu w temacie (oczywiście nie za darmo) Kupić interfejs, zainstalować oprogramowanie, później kabelek w szufladzie to nie problem ale spieprzyć coś to już problem :D Dlatego bardzo proszę o kontakt kogoś ogarniętego kto mógłby mi to zakodować. Jeszcze ogromna prośba ponieważ nie jestem za bardzo czasowy to żeby mój dojazd ograniczył się do woj. łódzkiego.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drl na przeciwmgielnych-nie mozna.

Pamiec start/stop-nie mozna, nie ta seria, mozna calkowicie wykodowac.

 

W takim razie na długich jeśli się da. Z jaką mocą wtedy by świeciły bo niektórzy ustawiają na 25% a niektórzy 40% (chyba nie pomyliłem) Jak Wy ustawiacie żeby było ok ? Co do start stop to czytałem tutaj na forum że kodujecie tak że przycisk "pamięta" ostatnie włączenie lub wyłączenie. Dlatego też szukam kogoś kumatego kto mi to zakoduje bo sam obawiam się coś popierdzielić a i na forach są różne zdania tak więc nie wiem czego się trzymać, kogo słuchać itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Drl na przeciwmgielnych-nie mozna.

Na frm2 da się na przeciwmgielnych ustawić żeby świeciły w formie "DRL". Nie mówię oczywiście, że to jest zgodne z przepisami ale kiedyś się bawiłem i się udało :D No i jak na BMW to wyglądało to nienaturalnie...

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
DRL i Start-Stop zaprogramowane :D Był trochę problem ze światłami ponieważ okazało się że mój sterownik przystosowany jest do ringów i trochę się zeszło metodą prób i błędów ale się udało i to zdalnie na odległość. Sam tego nie robiłem tylko chłopak który mieszka 300km ode mnie oczywiście znający się na rzeczy. Musiałem tylko pożyczyć interfejs od kumpla. Start -Stop przez Memory :) Zastanawiam się nad legalnością rozwiązania DRL ponieważ mój dobry kolega dawno temu sprowadził ledwie zarysowaną z przebiegiem 5tys. najwyższą możliwą opcję Audi A4 B6 (ma ją do dziś i dalej zachwyca) ale do rzeczy. Miał fabrycznie zrobione DRL w długich. Auto ze Stanów i pewnie dlatego. Dlaczego więc nasze Bumki z zachodu mają sterowniki przystosowane do doposażenia ale jest to nielegalne na terenie Unii ? Czy głupi napis na lampie coś zmienia jeśli chodzi o bezpieczeństwo ? Kiedyś jeździliśmy bez świateł w dzień i teraz jest bezpieczniej na drogach z napisem chomologacji ? Kupiłem żonie lampy DRL markowe do Toyoty w miejsce przeciwmgielnych. Na kloszu nie ma żadnego napisu, jest na rancie i go nie widać. W razie kontroli chyba będę musiał wyjmować lampę ze zderzaka :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.