Skocz do zawartości

e38 740i vs e38 750i vs b12


best

Rekomendowane odpowiedzi

jak kto jest z tymi autami ,ktore z tej trojki jest najbardziej oplacalne mowimy o modelach po lifcie tj.2000 w zwysz..moim zdaniem 740i jest najlepsza bo osiagi wzgledem kosztow eksploatacji..750 duzo pali..? tak sie przyjelo ,ze 12 lubi zezrec..a w takim razie alpina b12 6.0 ile pali czy duzo wiecej?

powiedzcie mi o tych bmw..ile pala tak naprawde z reka na sercu..a moze ktos z was ma takie auta juz nie mowie o b12!!! moze jekies ciekawe fotki macie ..przemierzam sie do kupna i patrzylem na niemieckim necie 750 i b12 roznica w cenie miedzi nimi nie jest wielka..

co radzicie moze macie jakas oferte z tymi autami.. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zadajesz tego typu pytanie

750 duzo pali..?
i sam sobie na nie odpowiadasz w bardzo optymistyczny sposób
tak sie przyjelo ,ze 12 lubi zezrec..
to moim zdaniem nie jesteś jeszcze finansowo przygotowany na utrzymanie takiego auta :8) ...ale mogę się oczywiście mylić :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze ..po to jest forum zeby sie takich informacji dowiedziec..ale nie takiej odpowiedzi sie spodziewalem..jak przeczytasz moj temat jeszcze raz bedziesz wiedzial o co mi chodzi ..napisalem ,ze sie tak przyjelo ,ze v12 duzo pali.moze zle mnie zrozumiales lub ja zle napisalem chodzilo mi V12 lubi duzo spalic..a nie ,ze 12 litrow pali..gdyby tyle palila kazdy z nas mialby 750..

a jesli chodzi o wzgledy finansowe..hmmm..biedak ze mnie i tyle.. :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wiele rozmów na temat wyższości V12 nad V8 i odwrotnie. Wszystkie kończyły się ogólnymi awanturami :P .

Kup taki model jaki TOBIE najbardziej pasuje. Logiczne jest że średnio V12 spali więcej niż V8 ale będzie lepiej wyposażone. Alpiny bym w PL nie brał pod uwagę. Brak części i serwisu (to nie jest BMW i ASO ma prawo Cię pogonić z takim samochodem).

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,tak wiem czytalem te ..rozmowy :wink:

z tego wniosek wyciagnalem ,ze najlepsze jest 740i silnik 4.4 V8..

ale jedni mowia ,ze pali 14 inni ze 15 ,16,19..a jak naprawde jest..mysle,ze tez zalzy od auta i stanu ..katalogowo pisza ,ze 740i pali w miescie 18,6 a 50i 19,6..

ok,dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wtej chwili przerabiam drugą 750 E38 i nie mam o niej zdania ,że duzo pali przedwczoraj mój komp pokazywał spalanie13,8 L po wczorajszej wycieczce do Wiednia spalanie spadło do 12,9L a wszyscy wiemy jaka jest droga (trasa do wiednia) zrobołem 650 km po powrocie skazówka paliwa pokazywała około 30 L czyli spaliła z 12 na sto a uwieżcie mi ostatni nie jechałem wręcz przeciwnie czyli spalanie 750i jest do przyjecia
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, 13l niby ladnie wyglada, ale to trasa i to jednostajna i bardzo dluga, wtedy komp zawszwe ladnie pokazuje (nisko)

 

i nawet jak wjedziesz po tych 600km do miasta i stoisz w korkach, przez nastepne 100km ze spalanim 22 na 100, to nie duzo ci ta srednia podkoczy i nadal wyglada to ladnie, bedzie w okolicach 15 :) ale to tylko statystyka a nie ekonomia :) a tak naprawde bylo by 22 gdybys w samym miescie zresetowal kompa

 

 

 

 

jesli jezdzisz w trasy to 750 jest ok, bo raptem 4l wiecej na 100km

od normalnego auta

 

ale jak jezdzisz w miescie to roznica do 15l od normalnego auta na 100km :)

 

 

u mnie jest 18literkow w miescie, a mam 3.5 v8 4 zawory

750 ma 2 zawory na cylinder i 5.4l

 

750 fajne auto, ale nie mowcie ze to jest ekonomia, albo ze prawie ekonomia :) bo tylko 13l w trasie pali :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest proste. Duże pojemności są na trasy. Porównajcie różnicę w spalaniu (procentową) trasa/miasto dla silników 1,6 i 5,4 litra.

Ja mam w trasie przy dynamicznej jeździe 11l i w mieście 19 (na manualu). Przy automacie to będzie jeszcze większa różnica.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka to trasa może z 80 km autostrady reszta to zwykła droga wleczenie sie za cięzarówką po serpentynach na Stenberg cały czas jakieś wioski i jazda 50 na godz za starą skodą dopiero w Olomuncu można nacisnąć gaz kawałek za Brnem autostrada sie kończy i aż do Wiednia zwykła droga przez wszystkie pipidówy jedzie sie 50km/h, to fest mi to trasa
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jezdzisz w trasy to 750 jest ok, bo raptem 4l wiecej na 100km

od normalnego auta

 

ale jak jezdzisz w miescie to roznica do 15l od normalnego auta na 100km :)

 

 

u mnie jest 18literkow w miescie, a mam 3.5 v8 4 zawory

750 ma 2 zawory na cylinder i 5.4l

 

750 fajne auto, ale nie mowcie ze to jest ekonomia, albo ze prawie ekonomia :) bo tylko 13l w trasie pali :)

 

to strasznie duzo pali 735 ! moje 750i w miescie pali 17,8 - 19,0 L / 100km. Trasa spokojna do 130km/h - 10,4 L / 100km , trasa gorzow warszawa w tym 150km A2, wysokie predkosci, pow 200 kmh , 13,4 L / 100 km. 22 L / 100 km pali w miescie 750i , ale e32 , nie bylo mozliwosci zejsc ponizej tej wartosci. Ale w e38 750i jak dotad, po 3 miesiacach uzytkowania nie przekroczylem NIGDY 20 litrow w miescie. Tankuje do pelna, kasuje komputer i tankuje gdy zbliza sie rezerwa, i tak dalej..

 

 

co nie zmienia faktu ze EKONOMIA i 750i niekoniecznie ida w parze, jak ktos mysli ze liczy sie tylko spalanie, to jego przyszle 750i szybko zamieni sie w smietnik ze wzgledu na koniecznosc oszczedzania na wielu wielu sprawach. Spalanie to zaden koszt w 750, w porownaniu do utrzyamania jej w nalezytym stanie.

 

 

Faktem jest ze 750i jak na 5400cm 12 cylindrow i 326 koni pali niezwykle malo.

 

oczywiscie zdaje sobie sprawe ze ktos zaraz napisze "to niemozliwe ze pali 18 L w miescie", tak tak, wiec po co to mialbym pisac?? czarowac kogos spalaniem.. rozumiem gdybym pisal "moja 750i przyspiesza do 100km/h w 4 i pol sekundy" ;) ale spalanie...

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przyjedz do wroclawia i zrob tylko po nim 100 km w srodku tygodnia, to zobaczysz czy 18 to jest duzo :)

ide o zaklad ze nie zejdziesz ponizej 25l :)

 

ostatnio to nawet tego nie mierze, ale 18 to mi palila jak nie bylo takich korkow jak teraz :) moj jeep4l palil mi wtedy 21, teraz to nie wiem, podejrzewam ze ze 23

 

wystarczy postac sobie na swiatlach w korkach, na skrzyzowaniach i bezyna z baku wycieka w zastraszajacym tepie :)

 

wiesz ile ja jade 7km, z poludnia wroclawia na polnoc?

godzine dwadziescia!

 

zaloze sie ze ty w gorzowie to w tyle zajedziesz spokojna nad morze ;)

a ja w tym czasie wyjade jedynie z miasta

 

 

wyznacznikiem jest spalanie na trasie! bo trasa jest wszedzie w sumie taka sama

 

i to pokazuje roznice, ja mam 9.5l a w 750 jest ponad 13l

roznica ta sie powieksza do znacznej przy jezdzie w miescie

 

ale sam wolalbym miec teraz 750 niz 735 bo akurat mnie stac

czego nie wiedzialem gdy kupowalem 735 ze bedzie mnie stac na 750

utrzymanie jakigokolwiek e38v8 jest stosunkowo drogie, wiec co za roznica czy 750 czy 735 :) 4 swiece wiecej tylko

 

choc ze swojego auta jestem bardzo zadowolony bo wiem ze zlopie malo, a na trasie mam czym wyprzedzac

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.