Skocz do zawartości

Dylematy poczatkujacego uzytkownika BMW;)


mateo05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, BMW mam od niedawna, to moje pierwsze auto i mam maly dylemat. Wiem ze ten temat byl poruszany duzo razy ale nie znalazlem satysfakcjonujacej odpowiedzi, a mianowicie musze wymienic klocki w moim BMW 316i Compact z przodu-

 

jakie polecacie??

czy te sa dobre??

http://www.allegro.pl/item135070282_ate_niemieckie_klocki_hamulcowe_bmw_e36.html

 

http://www.allegro.pl/item135329814_klocki_hamulcowe_ate_bmw_e36_e46_przod_hit_cenowy.html

 

mam pytanie co do czujnikow: bylem u mechanika to powiedzial ze nie ma u mnie czujnikow chociaz slyszalem ze powinien byc od strony kierowcy, jak to z tym jest?? a czy jak nie ma bo np. ktos nie zamontowal przy wymianie klockow to czy moge teraz zamontowac taki czujnik?? i czy sa jakies konkretne typy czujnkow ktore beda pasowac do mojej BMW czy moge dowolny zalozyc??

 

a jeszcze zadam w tym samym poscie napewno banalne pytanie, ale nie wiem bo nigdy tego nie robilem: chcialem wczoraj zmienic kola na zimowki, odkrecilem wszystkie sruby z tylniego kola a ono niechcialo zejsc-jaki jest tego powod??, probowalem szarpac, stukac mlotkiem i nic

 

zgory dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klocki sa ok. Czujnik klocków masz od strony kierowcy z przodu i (jezeli nie ma tam czujnika to możesz śmiało zakładac) swoją drogą to gdybyś nie miał czujnika to powinna palic ci sie kontrolka klocków na liczniku.Jeżeli z tyłu masz równiez tarcze to tam jest równiez czujnik po stronie pasażera.Co do mechanika to radze od razu go zmienic,jak mozna powiedziec ze BMW z 97r nie ma czujników klocków :jawdrop: (bez dalszego komentarza)

3 problem jezeli odkręciłes wszystkie śruby to koło musi zejść,jeżeli nie chce to sie zapiekło i musisz stukac młotkiem w opone na przemian góra-dól i musi zejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i musisz stukac młotkiem w opone na przemian góra-dól i musi zejsc.

Tej metody raczej bym odradził.

 

Młotek odbija się gwałtownie od opony a przy mocniej zapieczonych felgach na piaście, kiedy istnieje potrzeba gwałtownych uderzeń można czasem nie trafić w oponę :D

 

Użyj do tego masywnego klocka drewnianego - najlepiej jakaś belka lub masywna deska. Możesz wówczas uderzać po felce nie uszkadzając jej a skuteczniej odparzysz ją od piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten mechanik powiedzial ze klocki sa juz do wymiany, ale chyba jakby byly to by sie swiecila kontrolka??-a nie swieci, a jakby nie bylo czujnikow to tezby swiecila-a nieswieci. Tarcze mam tylko z przodu czyli powinien byc jeden czujnik od strony kierowcy z przodu?? wiec teraz juz nie wiem czy zmieniac te klocki czy nie??

 

i co do czujnikow, jakie kupic i gdzie??

 

zgory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak zrzucisz koło i wzrokowo ocenisz stan klocków.

Czytając forum możesz sam się dowiedzieć że co niektórzy z oszczędności zamiast kupować nowy czujnik wolą go zastąpić sposobem na zwatowanie i również kontrolka świecić się nie będzie a po klockach dojdzie do wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik klocków wskazuje ich zużycie nie tylko pod względem zużycia okładziny ale także zużycia tarczy. Kiedy tarcza się zużywa na jej krawędziach tworzą się ranty których grubośc sprawia że czujnki przeciera się przy coraz grubszej okładzinie ciernej klocka.

 

Sprawdzając więc stan klocków oceniaj grubość okładziny nie od wewnętrznej strony, lecz od strony czujnika, a więc na zewnątrz obwody lukając przez wnękę w zacisku hamulcowym.

Przy nowych tarczach czujnik może się zaświecić kiedy okładziny mają jakieś 3mm grubości. Nowy klocek posiada jakieś 12-14 mm grubości okładziny.

Więc wzrokowo sam musisz ocenić grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zmienilem kola na zimowe (tak jak mowiliscie zapiekly sie na piastach) sprawdzilem te klocki i maja po ok 4mm jeszcze i z lewej strony jest kabel do czujnika (wiec czujnik tez pewnie jest) mam jeszcze pytanie: czy jak klocki maja po ok 4mm i kontrolka nie swieci to czy trzeba wymienic te klocki?? czy jeszcze mozna pojezdzic?? jak tak to ile??

 

ps. aktualnie mam klocki Delphi co o nich sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czujnik to dość mocne określenie, to jest cienki miedziany drucik w izolacji. Jak się kończy klocek to się poprostu przeciera o tarczę, opór w obwodzie rośnie do +nieskończoności i włącza się kontrolna.

Jeśli kontrolna się zapali "czujnik" jest do wymiany i o ile się orientuje to nie ma zamienników. Ja płąciłęm 75zł (w MCarsie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lewej strony jest kabel do czujnika (wiec czujnik tez pewnie jest) ??

możesz mieć kabel, a nie mieć czujnika.

 

mam jeszcze pytanie: czy jak klocki maja po ok 4mm i kontrolka nie swieci to czy trzeba wymienic te klocki?? czy jeszcze mozna pojezdzic?? jak tak to ile??

Kontrolka świeci sygnalizując kończące się klocki tylko wtedy, gdy jest założony i prawidłowo działający czujnik klocków.

Jeśli czujnika/czujników (instalowanych po przeciwnych stronach jeden z przodu, drugi z tyłu) brak, kontrolka nie zaświeci. A więc może się zdarzyć, że o braku klocków hamulcowych poinformuje Ciebie metaliczny dzwięk :twisted:

 

ps. aktualnie mam klocki Delphi co o nich sadzicie

nie wiem o Delphi. ATE są w porządku. Przy normalnej jeździe przód zmieniam co 30 tys.

Raicam ostatnio założyłem, na razie mam 20 tys przejechane i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą to gdybyś nie miał czujnika to powinna palic ci sie kontrolka klocków na liczniku

 

U mnie brak 2 czujników, kontrolki się nie palą (gasną od razu po włączeniu zapłonu).

I nigdy się nie zapalą, nawet przy zdartych klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.