Skocz do zawartości

Ręce opadają n46b20


Wojtas_7

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Już mam tego dość.mechanicy nie wiedzą co robić (pewnie tacy mechanicy bo trzeba fachowca od tego silnika a u mnie nie ma takich)

Mam powracający blad 2a59 czyli co to będzie?

Czujnik mimosrodkowy czy valvetronic?

Mechanik mówił abym przyjechał i będzie wymieniał ale znając go to wymieni to i to i nie wiadomo czy będzie dobrze nadal.

Auto ma 275 tys nalotu,nowy rozrząd,cewki,świece

Ma też LPG i na gazie chodzi lepiej niż na Pb bo na paliwie silnik się trzęsie i nie da się jechać,check miga i błąd właśnie 2a59.

Dziś też podpiąłem Inpe i błędy od zamienionych sond lambda.kiedys już mechanik zamieniał kostki bo może ktoś je zamienił miejscami ale bez rezultatu.to samo,więc gdzie jeszcze z tym szukać przyczyny.

W auto już władowane parę dobrych tysięcy i nadal nie jest tak jak ma być.

Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Miałem ten sam silnik. Najczęstszym problemem z tym silnikiem jest to, że Valvetronic ma luz. niestety można to rozwiązać tylko poprzez wymianę układu valvetronic.


Możesz spróbować jednej rzeczy. najpierw zdejmij pokrywę silnika - aby zobaczyć złącze silnika elektrycznego valvetronic. Uruchom, odłącz złącze valvetronic. Silnik może działać gorzej. Musisz go ponownie podłączyć po 5 sekundach, a po 3 sekundach ponownie go wyłączyć i pozostawić odłączone.


Valvetronic powinien być ustawiony na "awaryjny" i na ustawienie gdzie zawory są otwarte na max.Auto powinno jechać dobrze, ale nie będzie miało dużej mocy i może jeździć gorzej. Ale jeśli nadal działa dobrze, powinien to być Valvetronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie sorry ze dopiero teraz odpisuje ale miałem problemy i dopiero teraz mogę.

Mechanikowi mówiłem że na gazie chodzi auto lepiej a on nic ani słowa,ech..

U mnie ciężko z fachowcem od bmw.

Dziś to już w ogóle tragedia.Nawet na gazie już nie jedzie.

Check miga i wypadanie zapłonów,autem trzęsie.

Podpiąłem Inpe i mam takie błędy 29CC,29D0,29CF,29CD,2C6E,2A59,2E26

Może ktoś coś o tym powiedzieć bo już mam dość tego wszystkiego.

Coś tu jest o sondach i o wypadaniu zaplonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.