Skocz do zawartości

montaż haka BRINK


lpawelek

Rekomendowane odpowiedzi

część, zamontowałem właśnie hak retrofit marki BRINK bo z lepszych tylko on jest homologowany dla X7, choć ponoć Westfalia dla X5 tez pasuje i mieściłaby się w obciążeniach dla X7, ale nie było tej wzmianki w dokumencie homologacyjnym. Wybrałem więc BRINK i po konsulatachach w serwisie BMW, które nie wykluczały montaż tego typu w innym zewnętrznym serwisie zamontowano mi ten hak. Oprócz wiązki dedykowanej dla elektryki nic nie zostało aktywowane w Drive. Pogrzebałem trochę i widzę, ze jest możliwość kodowania BimmerCode, ale mnie się tylko udało zakodować zoom na hak i zaczaep przyczepy> nie Dualo się dezaktywować PDC na tyłach oraz nie ma stabilizacji przyczepy podczas jazdy. Może komuś się to udało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku haka montowanego w ASO masz stosowny wpis w dowodzie rejestracyjnym i jest dodany do VIN samochodu. Ale cena to nieporozumienie.

Wpis do dowodu to Urząd Komunikacji na podstawie dokumentów od diagnosty, ASO nic tu nie robi, co najwyżej pośredniczy jeśli jest ich (BMW) finansowanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam nad hakiem, ale w aso w Jankach chyba nie znaja tematu i dostalem propozycje za 20dychy.

Jak wygladaja koszty takiego haka, jesli to nie tajemnica?

 

Za wszystko zapłciłem 3800 zł brutto plus 35 zł u diagnosty za badanie techniczne i wpis do dowodu na podstawie badania. faktycznie kiedy dzwoniłem do ASO to mówili, ze min 20 tyś zł za elektryczni schowany hak bo innego nie montują. Natomiast zapytałem czy mogę instalować u zewnętrznego serwisu bez wpływu na gwarancję auta. Koszt montażu innego niż BMW haka chceli 5 tyś. zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Generalnie w ramach modułu elektronicznego do haka BRINK wszystkie podstawowe funkcje działają (światła, itp) natomiast nie udało mi się jeszcze uruchomić wyłączania PDC oraz włączania stabilizacji przyczepy. Tak jak pisałem jedyne co się udało się wykonać to zoom na hak w podglądzie kamery. Genralanie wszystko jest ok. Jest ponoć firma w Poznaniu która dogrywa w oprogramowaniu auta stabilizację i wyłączanie PDC, ale ja tego teraz tak bardzo nie potrzebuje, choć widziałem, ze na formach zagranicznych piszą o uruchomianiu tych funkcji jednak nie do x7 a bimmercode mam zupełnie inny układ i brak tych modułów programowanych w których te zmiany dały by efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.