Skocz do zawartości

BMW x5 e70 3.0d połowa mocy moc ograniczona


serek R6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie długo nie byłem na forum z braku czasu i problemów z którymi bym sobie nie poradził.Niestety ten dzień nadszedł i nie mogę rozkminić problemu.

A więc mam od 4 lat X5 e70 3,0 xdrive z podwyższoną mocą do 292 koni, w ubiegłym roku padła pompa wysokiego ciśnienia która została wymieniona na regenerowaną(nie będę się rozpisywał o problemach z mechanikiem bo za dużo tego) i jest jeszcze na gwarancji od kilku miesięcy pojawia się błąd o ograniczeniu mocy można jeździć ale brakuje połowy kucy najdziwniejsze jest to że błąd ten pojawia się zaraz po uruchomieniu jak jest zimno na zewnątrz jeżeli temperatura jest powyżej 14 stopni błąd nie wyskakuje lub pojawia się sporadycznie.Sprawdziłem komputerkiem diagnostycznym

aef5e886299306cf.jpg

702a093021023193med.jpg

2846bb8635607bd9med.jpg

8f3d26865c603e76med.jpg

Po wykasowaniu pojawia się tylko jeden błąd zdjęcie poniżej

bda8d6084e2adbcdmed.jpg

Czy faktycznie to czujnik ciśnienia ?Może źle wpięta wtyczka albo coś jeszcze innego poradźcie coś.

Edytowane przez serek R6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często kostka śniedziała w starszych modelach.

Inna sprawa jak regenerowana pompa to może ona już nie podaje? Ja już regenerowanych części do układu wtryskowego nie kupię. Tylko nowe nieregenerowane i spokój, z regenerowanymi nie raz gorzej niż z używanymi.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na tej pompie zrobiłem może 5 tyś kilometrów druga sprawa że mechanik powiedział że zamontuje oryginalną a co do czego przyszło to zamontował regenerowaną z boscha wymienił wtryski wszystkie pompę paliwa i filtry i na auto czekałem 7 miesięcy.Rok wcześniej wymieniłem zawór EGR,świece żarowe i sterownik do świeć pół auta jest wymienione ostatnio wał był wymieniany ale to w serwisie BMW bo niby pękają i na koszt serwisu wymienili. Będzie pogoda to zobaczę pod maskę.Co do pompy wysokiego ciśnienia to według testera podaje 350 bar więc spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.