Skocz do zawartości

nowe ceny na modele serii X od 26.09


bigdario

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,


Podstawowa wersja X3 z silnikiem 2.0i podrożała o 10 tyś. M-pakiet oraz inne elementy wyposażenia (nie wszystkie) również podrożały o kilka tysięcy złotych. To już 3-cia podwyżka cen od początku tego roku.

Najbardziej wzrosła cena 5-letniego pakietu Repair Inclusive z 6800 zł do 13100 zł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jakość BMW schodzi na psy. Można poczytać na xbimmers:

- skrzypienie w konsoli

- skrzypienie w słupkach bocznych

- przeciekający dach panoramiczny

- odpadające listwy wokół drzwi

- problemy z audio (podobno podmienili hifi na tańsze)

- masa innych


Nie mówiąc o problemach z produkcją:

- brakujące kick to open

- brakujące podparcie lędźwi nawet po stronie kierowcy

- brakująca funkcja dotyku w padzie idrive

- brakujące szyny bagażnika

- brak ładowarki indukcyjnej (tzn niektórzy dostali, nikt nie wie dlaczego)


Losowość i chaos, ja więcej raczej bmw nie zamówię, a zastanawiam się czy odebrać to, które do mnie płynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tego nie rozumiem. Znajomy zamawiał właśnie Volvo V90. Zero ograniczeń. Wszystko ma. Aktywny tempomat, HuD, otwieranie bagażnika nogą, BLISS. Pytał się czy są jakieś restrykcje i czy może okazać się że przy odbiorze czegoś nie będzie to powiedzieli mu że nie mieli takich przypadków. Były przez kilka miesięcy w zeszłym roku problemy z tym czujnikiem martwego pola ale informowali o tym i nie było go w konfiguratorze ale teraz już wszystko jest i żadnych braków nie mają. Także jak widać można. Widać chińczcy dla siebie części mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,


Podstawowa wersja X3 z silnikiem 2.0i podrożała o 10 tyś. M-pakiet oraz inne elementy wyposażenia (nie wszystkie) również podrożały o kilka tysięcy złotych. To już 3-cia podwyżka cen od początku tego roku.

Najbardziej wzrosła cena 5-letniego pakietu Repair Inclusive z 6800 zł do 13100 zł !

 

Cena wzrosła tylko nominalnie, wartość pieniądza spadła (inflacja), więc dorównują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tego nie rozumiem. Znajomy zamawiał właśnie Volvo V90. Zero ograniczeń. Wszystko ma. Aktywny tempomat, HuD, otwieranie bagażnika nogą, BLISS. Pytał się czy są jakieś restrykcje i czy może okazać się że przy odbiorze czegoś nie będzie to powiedzieli mu że nie mieli takich przypadków. Były przez kilka miesięcy w zeszłym roku problemy z tym czujnikiem martwego pola ale informowali o tym i nie było go w konfiguratorze ale teraz już wszystko jest i żadnych braków nie mają. Także jak widać można. Widać chińczcy dla siebie części mają.

 

BMW tez ma części, da się je zamówić w serwisie :) przynajmniej z tego co czytam na xbimmers. Cięcie kosztów produkcji. Najgorsza jest ta niepewność co przyjdzie. W USA poprzychodziły ludziom M40i bez podparcia lędźwi po obu stronach - szykuje się chyba pozew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
BMW tez ma części, da się je zamówić w serwisie

To spróbuj zamówić M-pakietowy zderzak przedni LCI. Na dzisiaj czas oczekiwania ponad trzy miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW tez ma części, da się je zamówić w serwisie

To spróbuj zamówić M-pakietowy zderzak przedni LCI. Na dzisiaj czas oczekiwania ponad trzy miesiące.

 

Potwierdzam. Mnie przy odbiorze nie zaoferowano nawet dywaników. Powód brak czegokolwiek, dostałem voucher do niezrealizowania... nie ma co kupić.


pozdro

WALDOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada. BMW schodzi na psy. Ja co prawda kupowałem X4 ale widzę że u mnie nie jest najgorzej bo tylko kopniaka mi wywalili. Chociaż to w sumie też tak nie do końca bo konfiguracja jaką miałem pierwotnie zawierała jeszcze HUD, zestaw audio HK i rozszerzony shadow. Aktywnego tempomatu który chciałem mieć nawet wybrać nie mogłem i tego mi strasznie brakuje. A HuD, HK i rozszerzony shadow sprzedawca mi sam wywalił za moją zgodą, podczas zamawiania bo powiedział że jeśli to wezmę to na auto będę czekał na 100% ponad rok a bez tych opcji jest duża szansa że do 6 - 7 miesięcy odbiorę. Czekałem co prawda 9 miesięcy ale w końcu mam. I w sumie nie żałuję że wywaliłem to przed zamówieniem bo przynajmniej za to nie zapłaciłem. Bo o ile jeszcze HuD może i by był o tyle HK ponoć nie dostał bym na pewno a największym skur*****stwem jakie robie BMW, jest to, że klient dowiaduje się o tym dopiero jak ma już VIN albo przy odbiorze i nie dostaje żadnej rekompensaty. Czyli płaci za coś, czego nie ma. I tak możesz nie dostać dodatków za 20k a za nie zapłacić. Nie wiem ile jest w tym prawdy bo z doświadczenia tego nie wiem aczkolwiek za brak kopniaka mimo że zapłaciłem za pakiet komfortowy który powinien to zawierać, nie dostałem rekompensaty ani złotówki. Kazali mi się cieszyć że płacę za samochód starą cenę bo ta już się dwukrotnie zmieniła. Traktują klientów jak śmieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za brak wyposażenia w odebranym aucie, jeśli się za to wyposażenie zapłaciło - należy się zwrot dokładnie w takiej wysokości w jakiej dana opcja widniała na zamówionej specyfikacji, która jest załącznikiem do umowy. Problem pojawia się gdy brak dotyczy elementu będącego składnikiem jakiegoś pakietu - wtedy zaczyna się „kreatywne” liczenie wysokości zwrotu.


Inna sprawa, że niektórzy dealerzy chętnie mówią to, co powiedzieli Tobie - ale prawo jest po Twojej stronie.


Niedawny przykład z „mojego” działu iX3 to ładowarka mobilna, która jest wyposażeniem standardowym. Akurat elektryki długo nie miały restrykcji na wyposażenie, ale dealer i tak zakombinował - wydał auto bez, a wspomnianą ładowarkę z przyjemnością sprzedał klientowi na oddzielną fakturę…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie już teraz podobno tak chętnie za wyposażenie nie zwracają. Tak jak pisałem, nie wiem tego z własnego doświadczenia lecz z doświadczenia drugiej osoby która właśnie przy odbiorze auta nie dostała jakiegoś wyposażenia za ładnych kilka tysięcy na co dealer mu powiedział że dostali właśnie fakturę za jego auto i jest sporo wyższa więc się umawiają tak, że oni mu pieniędzy za to wyposażenie zwracać nie będą a tą różnicę w fakturze wezmą na siebie tak że on niby już nie będzie musiał nic dopłacać. Tak, wiem, też uważam że jest to naciągane przez dealera ale jak się czekało na samochód ponad rok to jest się w stanie już wszystko zaakceptować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.