Skocz do zawartości

Dwa pytania odnosnie nowego zakupu.


bodek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow.

Otóż tak jak pisałem od niedawna jestem posiadaczem G 21 320D. Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z aktualizacja softu I-Drive. Od początku odkąd posiadam auto założyłem konto w serwisach BMW takich jak My BMW i bmw connected drive i przypisałem auto do mojego konta. Bez żadnego problemu udało mi się ściągnąć i zainstalować nawigacje natomiast przy próbie aktualizacji softu ciągle jest informacja iż obecnie brak aktualizacji do mojego auta. Samochód jest z lipca 2020 i wersja jaka jest zainstalowana to 03/2020.35. W pojeździe jest Live cockpit professional z usługami. Usługi connected package professional aktywne do 17.08.2023, USB update map również i Apple Carplay Preparation nieograniczony czas intelligent emergency call jak i teleservices. Byłem w BMW na terenie Francji aby zasięgnąć info i miałem wrażenie iż panowie nie bardzo wiedzieli co mówić gdyż jeden z nich mówił iż musze mieć Apple carplay który mam i sprawdzałem czy funkcjonuje i wszystko działa jak należy a za chwile stwierdził drugi ze nie mam chyba karty SIM co wydaje mi się nie dorzeczne ale mogę się mylić. Natomiast zaproponowano mi wstawienie auta na zrobienie aktualizacji za skromna sumkę 200 euro. dlatego tez mam pytania czy aktualizacja nie jest przypadkiem za darmo i tylko próbują mnie opróżnić z tej kwoty oraz dlaczego nie pokazuje dostępnych aktualizacji w samochodzie jak i również w My bmw. Dzięki za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najłatwiej zgłosić się do serwisu z problemem np. że apple car nie działa poprawnie, przerywa itp, wtedy w ramach gwarancji powinni wykonać Ci aktualizację oprogramowania bo nic innego nie zrobią.


Connected Drive wysłało mi kiedyś poniższą instrukcję, jak masz czym podładować akumulator to może Ci się uda samemu wykonanać aktualizacje.

 

Remote Software Upgrade:

W celu przeprowadzenia aktualizacji oprogramowanie poprzez moduł Remote Software Upgrade, wymagany jest pewny poziom naładowania wewnętrznej baterii komputera pokładowego oraz akumulatora samochodowego. Jest to pewna forma zabezpieczenia, która zapewnia, że źródło zasilania nie wyczerpie się podczas przeprowadzania instalacji.

Aby upewnić się, że bateria jest w pełni naładowana, prosimy o przejechanie dłuższej trasy samochodem (około 100 km). Potem prosimy BEZ WYŁĄCZANIA SILNIKA ustawić pojazd w trybie parkowania i przejść do zakładki:

Car > Ustawienia > Ustawienia ogólne > Remote Software Update

i ręcznie wyszukać aktualizację.

Dodatkowo, by poprawnie uruchomić aktualizację, niniejsze warunki muszą być spełnione:

-Pojazd musi stać na równym terenie (poza drogami publicznymi).
-Samochód ma wystarczająco naładowaną baterię komputera pokładowego oraz akumulator.
-Karta SIM pojazdu musi mieć wystarczające połączenie z siecią mobilną (4G/LTE) .
-Wszystkie okna, drzwi, szyber dach oraz pokrywa bagażnika muszą być zamknięta.
-Światła zewnętrzne i światła awaryjne muszą być wyłączone.
-Temperatura zewnętrzna wynosi > -10 °C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za poradę. Postopiłem zgodnie z zaleceniem lecz niestety bez zmian wiec skorzystam z opcji serwisowej tylko chce być pewny ze oni mi to wykonają w ramach gwarancji i teraz pytanie: czy moje auto jest jeszcze na gwarancji bo z tego co się orientuje to po za granicami Polski jest to 3 - lata wiec laski mi nie robią z wgraniem naj nowszej aktualizacji, czyż tak ???.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za poradę. Postopiłem zgodnie z zaleceniem lecz niestety bez zmian wiec skorzystam z opcji serwisowej tylko chce być pewny ze oni mi to wykonają w ramach gwarancji i teraz pytanie: czy moje auto jest jeszcze na gwarancji bo z tego co się orientuje to po za granicami Polski jest to 3 - lata wiec laski mi nie robią z wgraniem naj nowszej aktualizacji, czyż tak ???.

 

Te zalecenia, to się sprawdzają, jeśli masz już plik z aktualizacją ściągnięty w aucie ale nie następuje jej instalacja.


Co do robienia łaski czy nie. W UK bardzo niechętnie aktualizują, bo sobie klient tak życzy. Z tego co piszesz, to we Francji też. W Polsce pewnie jest podobnie. Trzeba marudzić, zmyślać jakieś problemy, że się wiesza to, czy tamto. Jeśli nie zgłaszasz problemu, to każą czekać na aktualizacje OTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Trochę to trwało ale w związku z pracą w delegacji nie miałem za bardzo możliwości reakcji. Tak czy inaczej na dzisiaj miałem umówione spotkanie w serwisie BMW i zrobiono mi aktualizacje do wersji 11/2022.27 pewnie najnowszą wersję jaką mieli. Trwało to ogólnie około 1godziny 30 i co ciekawe mój pojazd mimo to iż nie jest już na gwarancji usługę zrobiono gratis, ponoć człowiek który się tym zajmował skontaktował się z BMW i tam zaakceptowano wykonanie usługi w ramach gwarancji -bravo BMW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.