Skocz do zawartości

Przy puszczaniu sprzęgła lekko szarpie??????


Dzzik528

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej lekko zużyta, dająca niewystarczające cisnienie pompa paliwa może dawać takie objawy, w różnej skali, i z przytoczonych tu postów wynika że to w miarę trafiona diagnoza (ja tak miałem tyle że nie w buni a w Mazdzie 929). Co do reszty czyli tarcza sprzegła, dwumasówka, zaolejenie, luz na wałku sprzęgłowym, a może całość jako taka, itd, itp...to widać że bardzo trudno o powtarzalną diagnozę. W jednym przypadku wymiana kompletu pomogła a w drugim wręcz spowodowała objawy! Itd, itd...

Moim zdaniem wynika to z tego że sama nowa część to 30%, góra 50% sukcesu a reszta to właściwy montaż, regulacje, odpowietrzenia, itp. szereg serwisowych czynności satelitarnych, które źle wykonane mogą spowodować omawianą userkę a dobrze wykonane i z użyciem właściwych narzędzi ją zlikwidować - nawet jeśli przyczyna nie leżała w samej wymienianej części. Stąd chyba tak trudno o jednoznaczne analizy w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tyg temu ten temat sobie przeczytalem od tak... a w tym tyg dopadl i mnie..

najpierw zaczal delikatnie szarpac przy ruszaniu. czuc bylo przy odpuszczaniu sprzegla lekko pedal drga... raz zaczal slizgac raz nie.. no i sie okazalo ze padl docisk tarcza juz bogata nie byla.. a i lozysko tez do niczego...

 

wiec zmienilem caly komplet i jest miodzio:) cud miod i orzeszki:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
temat rzeka ale u mnie usunelo sie szarpanie ,betke mam pare lat ale nigdy na to nie zwt=racalem uwagi przy ruszaniu zawsze po rozgrzaniu silnika lekko szarpala na1 biegu i na wstecznym tylko az tu nagle przestalo szarpac jak by reka odjal,po wymianie plynu hamulcowego ale zaznaczam dokladnym wymianie wszystko wypompowalem nalewajac nowego.Bylo to tak na najpierw wyciaglem szczykawka z zboiorniczka pozniej na zapalonym silniku caly czas silnik pracuje pompowalem a kolego spuszczal w butelke az do swiezego plynu itd co o dziwo nawet nie musialem odpowietrzac no i najwazniejsze szarpanie zniklo.Zaznaczam temat rzeka ale u mnie przynioslo skutek a juz mialem zamiar zmieniac kolo masowe bez potrzeby dodam ze plyn byl jak galareta taki gesty. Wniosek plyn jak galareta chodzil w sprzegle tez byc moze tez bylo zapowietrzone wszystko wrocilo do normy.powdz.
moje e39 525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w e21 oraz w e30 - wymiana docisku, tarczy i łożyska pomagała. Objaw taki jak piszecie czyli jak normalna jazda wszystko ok, jak postało się trochę w korkach, szczególnie w upalne dni włączał się kangur - należało ruszać z dwójki :(
Sama radość :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.