Skocz do zawartości

Zapach oleju asb w kabinie


dragunow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z asb.Po wymianie oleju i remoncie mechatroniki skrzynia pracuje poprawnie poza zapachem oleju w kabinie.Pojawia sie on na tylko na postoju,wycieków brak.Poziom sprawdzany dwa razy jest prawidłowy.Olej jak i miska orginał zf. Wygląda że zapach wydostaje się z odpowietrznika tylko dlaczego jest tak intensywny.Szukałem w internecie problem występuje w wielu markach tylko brak rozwiązania.Bylem w dwóch warsztatach asb nikt nie spotkał się z takim problemem.Przejechałem już 2000km nic się nie zmieniło,może ktoś się spotkał z takim problemem i mógł podzielić się rozwiązaniem.Z góry dziekuję za wszystkie podpowiedzi pozdr.Rafał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem taki zapach na postoju po zmianie oleju w automacie. Najbardziej bylo czuc stojac na swiatlach.

Zapach z pod maski od strony kierowcy w rogu tyle, ze w F11. Stan byl OK, wyciekow brak.


Po zrobienu ok 1500km prawie zanikl, teraz mam juz pewnie z 4/5tys na zrobione i raczej juz wogole tego nie czuje.

Szukalem takich tematow i faktycznie byly takie ptoblemy na forach.

Ja spotkalem sie wielokrotnie, olej asb smierdzi jak sie pala tarcze w srodku skrzyni. Za chwile skrzynia sie rozwali.

U mnie czuc bylo poprostu specyficzny zapach oleju do skrzyni (raczej nie spalonego) - diagnoza z palacymi sie tarczami mocno stresujaca, oby to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna ta teoria z palącymi się tarczami na starym oleju się nie paliły tylko na nowym. Zapach wydobywa się z odpowietrznika tylko nie wiem dlaczego.

Tez gdzies czytalem, ze jak jest za duzo oleju to tak moze byc.


Ile km zrobiles od wymiany ? > na angielskich forach tez gdzie sie na taki problem natknalem o zapachu oleju po zmianie, ale zadnych konkretnych rozwiazan nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trochę dziwna ta teoria z palącymi się tarczami na starym oleju się nie paliły tylko na nowym. Zapach wydobywa się z odpowietrznika tylko nie wiem dlaczego.

To nie teoria. To praktyka. Nie zmieniales tylko oleju, robiles mechatronike, pewnie nowe uszczelnienia, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zapach spalonego oleju. Przy okazji wymiany oleju zajrzałem do mechatroniki wymieniłem tłoczki,płytę separacyjną. Zdarzały się lekkie szarpnięcia podczas zmiany biegów. Teraz wszystko wróciło do normy poza zapachem. Skrzynia ma przejechane około 150tys km także nie sądzę aby to był jej koniec, nie bardzo wieżę w zbieg okoliczności do momentu wymiany nie było żadnych problemów z zapachem oleju w kabinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymienilem olej w setkach skrzyn biegow. Nigdy po wymianie nie bylo cokolwiek czuc. Nie pisze o zapachu spalonego oleju. Zapach oleju zdarzal sie tylko przy uszkodzonych skrzyniach, szczegolnie po naprawach, gdzie przepracowana skrzynia dostala cisnienia na tarcze. Tyle z mojej strony. Czas pokaze. Moze wszystko przejdzie i mam nadzieje ze jestem w bledzie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.