Skocz do zawartości

adblue


misiekdzik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Podepnę się trochę pod temat bo dotyczy on też AdBlue. Słuchajcie, czy ktoś orientuje się, jakie jest zużycie AdBlue? Mam przejechane już ponad 5 tysięcy kilometrów a poziom AdBlue bez zmian na poziomie 100%. W poprzednim aucie (Volvo), 5tys km to była 1/4 zbiornika mniej. Więc albo BMW ma jakiś ogromny zbiornik na ten środek albo coś u mnie jest nie tak z czujnikiem. Bo przecież jakiś ubytek powinien się już pojawić.


A co do tego ile wchodzi nie powinno mieć dla Ciebie większego znaczenia bo komputer Ci powie ile masz wlać i dokładnie tyle lejesz. Czy to będzie pod korek? Pewnie nie. Ale nie radzę Ci tego środka rozlać. Na internecie można sobie pooglądać zdjęcia świeżych wiekowo samochodów które mają cały wlew skorodowany bo ktoś narozlewał podczas nalewania albo przelał. To jakby nie było mocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo BMW ma bardzo duży zbiornik albo mało zużywa tego adblue. Aczkolwiek jeżeli ja przekroczę 10 tysięcy km i nadal będę miał poziom 100% to muszę chyba to zgłosić do serwisu bo coś jest nie tak. Przy takim przebiegu to powinno już chociaż o 1% spaść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik adblue jest duży i jeśli dobrze pamiętam to ma 20 litrów. Ja mam 32 tys km przebiegu i 1 raz mi w serwisie przy przeglądzie małą dolewkę zrobili, a sam nie dolewałem jeszcze.

Aktualnie mam poziom adblue 30% i do uzupełnienia pokazuje 14 l.

Edytowane przez KrzychoM

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo BMW ma bardzo duży zbiornik albo mało zużywa tego adblue. Aczkolwiek jeżeli ja przekroczę 10 tysięcy km i nadal będę miał poziom 100% to muszę chyba to zgłosić do serwisu bo coś jest nie tak. Przy takim przebiegu to powinno już chociaż o 1% spaść.

 

Zbiornik ma pojemność 20 litrów. BMW przewiduje dolewki 15 litrów co 25 tyś km. Po przejechaniu kilku tysięcy km, wskaźnik AdBlue nie powinien nawet drgnąć.

Ja mam przejechane 34 tyś i wczoraj pierwszy raz dolałem 15 litrów. Przy okazji bardzo mocno zdziwiłem się ceny AdBlue, który jeszcze w 2020 roku kosztował mniej niż 2 zł, a dzisiaj przy zakupie 10 litrów trzeba zapłacić 100 zł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.