Skocz do zawartości

nowe ceny BMW X4


bigdario

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,


Niestety od dzisiaj obowiązuje nowy cennik X4 (konfigurator będzie na dniach zaktualizowany).

Podstawowa wersja X4 z silnikiem 2.0i zaczyna się od 245,5 tyś PLN.


Warto przypomnieć ile kosztowała ta sama wersja (LCI) w sierpniu 2021 - było to 209 tyś PLN.

Pierwsza zmiana ceny przyszła wraz z końcem 2021 roku i wyniosła 228 tyś PLN, następnie pod koniec marca 2022 cena ponownie urosła, tym razem do 236 tyś PLN.


Mowa jest cały czas o tej samej wersji i tym samym silniku.


Podsumowując, na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy bazowy model zdrożał o 36 tyś PLN przy jednoczesnym spadku maksymalnej wartości rabatów o połowę z 15% do 8%, suma summarum podwyżka wyniosła ok. 55 tyś PLN co stanowi wzrost ceny o ponad 25%!


Pozdrawiam

Edytowane przez bigdario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie tylko BMW drożeje. U mnie w rodzinie kupili w tym tygodniu seata aronę. Takie małe gó*no. Wyposażenie nic specjalnego. Samochód z placu. Dwa razy pytałem o cenę bo nie mogłem uwierzyć. 148 tysięcy. Ja bym za to nawet 100 tysięcy nie dał. Rozumiem jeszcze gdyby był wyposażone bogato to może może. A tam nic specjalnego nie było. Silnik 1.5 benzyna. Nawet klapy elektrycznej nie miał. Teraz nieco lepiej skonfigurowana insignia czy mondeo kosztują w okolicach 200 tysięcy albo i więcej a do premium im daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie tylko BMW drożeje. U mnie w rodzinie kupili w tym tygodniu seata aronę. Takie małe gó*no. Wyposażenie nic specjalnego. Samochód z placu. Dwa razy pytałem o cenę bo nie mogłem uwierzyć. 148 tysięcy. Ja bym za to nawet 100 tysięcy nie dał. Rozumiem jeszcze gdyby był wyposażone bogato to może może. A tam nic specjalnego nie było. Silnik 1.5 benzyna. Nawet klapy elektrycznej nie miał. Teraz nieco lepiej skonfigurowana insignia czy mondeo kosztują w okolicach 200 tysięcy albo i więcej a do premium im daleko.

 


Hehehe.


Pamiętam jak dziś, kiedy w końcówce 2016 roku kupowaliśmy Ople Insignie (zamówienie korporacyjne powyżej 10 szt.) w wersji z silnikiem 1.6 CDTi i automatyczną skrzynią biegów, płaciliśmy za nie po 80.000 zł brutto !!!


Tak atrakcyjna cena była efektem końca produkcji modelu A i rozpoczęciem produkcji modelu B.


Jak to mawiał klasyk : TOTO SE NEVRÁTÍ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie tylko BMW drożeje. U mnie w rodzinie kupili w tym tygodniu seata aronę. Takie małe gó*no. Wyposażenie nic specjalnego. Samochód z placu. Dwa razy pytałem o cenę bo nie mogłem uwierzyć. 148 tysięcy. Ja bym za to nawet 100 tysięcy nie dał. Rozumiem jeszcze gdyby był wyposażone bogato to może może. A tam nic specjalnego nie było. Silnik 1.5 benzyna. Nawet klapy elektrycznej nie miał. Teraz nieco lepiej skonfigurowana insignia czy mondeo kosztują w okolicach 200 tysięcy albo i więcej a do premium im daleko.

 

Musiałeś się coś mocno przesłyszeć, ponieważ najbogatsza wersja wyposażenia - FR, cennikowo kosztuje 119 tysięcy. Nawet hipotetycznie dodając full opcji dodatkowych, nie wyjdziesz poza 130 tysiecy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko inna jest cena jak zamawiasz samochód i czekasz rok a inna jak bierzesz gotowy z placu. Można sobie nawet przejrzeć oferty salonów gdzie są samochodu gotowe do odbioru i znalezienie takiego za ponad 140 nie stanowi problemu.

 

Aaaa no to ciekawych czasów dożylismy, kiedy z placu jest drożej niż w oficjalnym cenniku... UOKiK powinien się temu przyjrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam przecież przykład swojego Volvo. Odsprzedałem je do salonu Volvo i w programie Volvo Select, dealer, sprzedaje ten samochód za cenę 5000zł wyższą, niż ja zapłaciłem za niego jako nowy w 2019r. To jest dopiero absurd. A samochód ma 58 tysięcy przebiegu. Oczywiście cena którą zapłaciłem to cena po rabacie, żeby ktoś nie pomyślał że to +5000zł to od ceny katalogowej jaką miałem w 2019.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie trzeba tak daleko szukać.


Dopiero co na otomoto jeden dilerów miał wystawione x4 z placu. Konfiguracja podobna do mojej, wyższa o kilkanaście tys. Niech będzie o okrągłe 20k. Cena? 102k więcej niż moje zamówienie do zapłaty.


Blisko 5-letnie F34 z konfiguracją dokładnie taką jak moja, plus tylko duża nawigacja, wystawione za dokładnie 700zł taniej niż do zapłaty kilka lat temu, też długo na klienta nie czekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy powinien się tym zająć UOKiK? Nie wydaje mi się. Mamy wolny rynek a cena jest rzeczą umową. Ja mam prawo żądać nawet i 1000zł za coś, co normalnie kosztuje 100zł. I to moja sprawa. Może trafi się taki klient co tyle zapłaci. Czas oczekiwania na nowy samochód to od około roku do nawet kilkunastu miesięcy więc za komfort posiadania auta 'na już' trzeba zapłacić. Przecież nie musisz płacić więcej. Jak masz czas to poczekaj rok i dostaniesz taki, jak sobie zamówisz tylko cena też nie jest gwarantowana bo jeżeli za rok, cena wzrośnie, to płacisz po takiej jaka aktualnie obowiązuje. Jeszcze kiedyś dealerzy cenę zakupu gwarantowali tą, z dnia zamówienia. A teraz coraz więcej już tego nie robi i informuje klient oficjalnie że cena może wzrosnąć i klient musi się z tym liczyć. Także albo płać więcej albo czekaj a finalnie może wyjść Cię drożej niż ten z placu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do seata to sory, ja pochrzaniłem. To nie Arona a Ateca. Co nie zmienia faktu że prawie 150k za takiego golasa to trochę sporo. Jedyna co tam jest nie standardowego to chyba automat :D

 

Aaaa…. to zmienia całkowicie obraz rzeczy.


Ateca to VW Tiguan czyli mały SUV.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w 2019r jak ja brałem XC60, kumpel kupował właśnie tiguana i za 2k więcej niż oni dalej za tą atece, miał prawie wszystko. Kamery 360, aktywny tempomat, wszystkie systemy bezpieczeństwa z asystentem parkowania, automat. No praktycznie full wersja. Chyba tylko nie miał tam panoramy o ile taka występowała w tym samochodzie i to chyba tyle. Bo nawet audio miał jakieś fajne. Aaa i fotele miał jakieś pół skóra pół materiał czy coś takiego, nie miał pełnej skóry. No i to był VW a nie seat. To tylko świadczy o tym, jak teraz używane samochody podrożały. Jak tak dalej pójdzie to ja za 3 - 4 lata, jak będę sprzedawał X4, to wezmę za nie tyle co zapłaciłem bo raz że dostałem 23% rabatu a dwa, ta sama konfiguracja co moja, teraz już kosztuje 40 tysięcy więcej. Także grubo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę sprzedawał X4, to wezmę za nie tyle co zapłaciłem bo raz że dostałem 23% rabatu a dwa, ta sama konfiguracja co moja, teraz już kosztuje 40 tysięcy więcej.

 

Jednym słowem, twoja oferta to był SZTOS :dance:


Ja zamówiłem X4, mając info że od północy cena idzie w górę (dealerzy dostali nowe cenniki) oraz BMW rezygnuje z gwarancji ceny.


Dodatkowo dealer zgodził się na ZADATEK który był dla mnie warunkiem koniecznym przy składaniu zamówienia.

Edytowane przez bigdario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem, mając info że od północy cena idzie w górę (dealerzy dostali nowe cenniki) oraz BMW rezygnuje z gwarancji ceny.

Dostałeś gwarancje ceny??? - ja zamawiałem w lipcu i w salonie twierdzili, że BMW już nie daje gwarancji ceny. Jedyne co uzyskałem na umowie, to że mogą podnieść cenę max o 3%...

Jak mnie koleś oszukał to będzie dym ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko BMW nie daje gwarancji ceny. Nie robi tego coraz więcej producentów. Kumpel po ponad półtora roku czekania odebrał miesiąc temu w końcu swoją C-klasę i bardzo się zdziwił jak przy podpisaniu umowy finansowania, okazało się, że cena jest wyższa i ponad 20 tysięcy. Jedyny wybór jaki miał to odstąpić od umowy albo zaakceptować cenę. Dlatego też ludzie biorą samochody z placu płacąc więcej niż aktualnie w cenniku bo może okazać się, że taki sam jak ten z placu, po roku oczekiwania na wyprodukowanie, może być od niego sporo droższy. Takie czasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe ceny są już widoczne w konfiguratorze. Roznice w podstawowych wersjach widać na głównej stronie z której dopiero wybiera się konkretny model.


Ceny dodatków również wzrosły, w szczególności pakietów Repair Inclusive. Wersja 5lat/200tys wzrosła z 6800 zl do 13100 zł !

W ten sposob powstała ogromna różnica między pakietem 4 letnim a 5 letnim - blisko 10 tyś różnicy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.