Skocz do zawartości

E90 N52B25, pobór oleju/ocena świec


Rio404

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. Pacjent to E90 N52B25 2005 rok od pewnego czasu borykam się z dużym poborem oleju rzędu 1 litr na 500 km. Wymieniłem już odmę, mierzyłem kompresję i wynik to 13,5-14 bar na wszystkich cylindrach, teraz biorę się za uszczelniacze zaworowe. Dziś wykręciłem świece i mam dylemat. Świece mają czyste elektrody, nie widać śladu oleju, jedynie jest go trochę na gwintach. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć czy tak mogą wyglądać świece przy takim zużyciu oleju? Z nieszczelności to korek wlewu oleju(spod korka cieknie, widać świeży olej w wyzlobieniach w pokrywie zaworów), uszczelka silniczka valvetronica, trochę cieknie na połączeniu silnika ze skrzynią, ale trudno mi sobie wyobrazić żeby mogło aż tyle cieknąc. W garażu brak śladów oleju na posadzce.


https://ibb.co/YBCxVwX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli nie masz wycieków ani mazi pod korkiem płynu chłodniczego to olej musi iść w wydech, nie ma innej opcji. Albo przez uszczelniacze albo przez pierścienie. W B25 są wadliwe tłoki i to zwykle tam tkwi problem. Temat znany i opisywany. Teraz jak o tym myślę to nawet testowanie szczelności nie ma sensu. Ja bym wymienił silnik na B30, wyjdzie niewiele więcej niż remont B25, a nawet po remoncie może nie być idealnie. Zobacz sobie na YT kanał Build and drive, gość wymienił uszczelniacze i pierścienie w B25 na nowe i pobór oleju dalej litr na 1500 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.