Skocz do zawartości

NIE ODPALA M57

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich forumowiczów.

Panowie mam problem z e39 530d 184KM

Auto swojego czasu miało epizody nie odpalania. Zapalił, pojechałem do sklepu, wsiadam po 20 minutach i nie pali, po czym po 5 próbach zapala i wszystko chodzi jak należy.

Ostatnio całkowicie rzucił palenie.

Błędy Inpa:

7717

7685

Po wykasowaniu wyżej wymienionych błędów, pojawia się tylko 7717

Cisnienie na progowej pompie 3.8

Cisnienie na szynie około 300-380

Wymieniony czujnik położenia wału korbowego

Paliwo dochodzi wszędzie.

Brak mi pomysłów, proszę o jakieś sugestie.. :(

Opublikowano
  • Moderatorzy

7717 Monitoring Speed (rpm) sensor

 

Wymieniony czujnik położenia wału korbowego

Czujnik wału ? Ten w bloku pod rozrusznikiem ? Ten błąd to raczej czujnik wałka (obok pompy wakum). Na zimnym odpala, na ciepłym nie.

Opublikowano
  • Autor

Czujnik wału ? Ten w bloku pod rozrusznikiem ? Ten błąd to raczej czujnik wałka (obok pompy wakum). Na zimnym odpala, na ciepłym nie


Tak czujnik wału znajdujący się w bloku tuż obok skrzyni. Teraz tu już w ogóle nie odpala

Opublikowano
  • Moderatorzy
Załóż czujnik wału ten co był oryginalnie. Potem oryginalny czujnik wałka włóż do zamrażarki, jak mu się zrobi zimno to załóż do pokrywy głowicy i powinien odpalić. Ewentualnie jak masz spray zamrażający to można spryskać. Niestety nie wiem jakiego producenta kupić czujnik wałka na wymianę.
Opublikowano
  • Moderatorzy

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=126512

Twój opis wskazuje na czujnik wałka, ale oczywiście problem może też leżeć gdzie indziej. Niemniej jednak warto doprowadzić do stanu początkowego i sprawdzić ten czujnik. Zobacz jeszcze jak reaguje wskazówka obrotomierza gdy nie chce odpalić zgodnie z opisem w powyższym linku. Błąd 7717 to 1E25 w zapisie hex.

Opublikowano
  • Autor

Niestety, nic to nie dało. Może trzeba kupić nowy czujnik bo na tym jest data 28.10.1999r.

Wskazówka od obrotomierza też się nie rusza..

Opublikowano
  • Moderatorzy
Z tego podlinkowanego tematu wynika, że jeśli wskazówka leży podczas kręcenia rozrusznikiem to winny jest czujnik wału. Pod warunkiem, że to prawda. Kwestia czy ten nowy jest sprawny. Niektóre zamienniki czujników BMW są niesprawne już w pudełku. Loteria. W obu przypadkach niezależnie od czujnika jest ten sam błąd. Nie chcę tu niczego sugerować, bo sam nie przerabiałem tego przypadku, a wiem tyle co wyczytałem.
Opublikowano
  • Autor
No jasne, dzięki za sugestie. Martwi mnie tylko, czy czasem nie jest zerwany łańcuch rozrządu.
Opublikowano
  • Moderatorzy

Jedyna przyczyna zerwania łańcucha, którą znam (pewnie są też inne) to zatarta pompa CR, ale musiałbyś zatankować benzynę zamiast ropy, wodę lub cukier. Przez jakiś otwór można podejrzeć stan łańcucha. Bez rozbierania całego przodu pewnie potrzebny endoskop.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=246249

Opublikowano
  • Autor
Przy próbie odpalenia cisnienie waha się między 300 a 380 wiec raczej jest ok.
Opublikowano
  • Moderatorzy

Racja :cool2: Przecież na początku tak pisałeś.

Zostaw łańcuch. Szukaj problemu w tych czujnikach. Może chociaż omomierz coś powie ?

Opublikowano
  • Autor

Nie sprawdzałem omomierzem.

Będę chyba zmuszony kupić czujniki nowe OE Bmw.

Nic innego mi do głowy nie przychodzi :roll:

Opublikowano
  • Autor
Mierzyłem dopiero teraz i ma 1748
Opublikowano
  • Autor

Tzn źle napisałem

Czujnik wału ma 608

Czujnik wałka 1748

Opublikowano
  • Moderatorzy
Rezystancja czujnika wału wygląda OK. Co do czujnika wałka to nie mam pojęcia. On chyba jest inny (Hallotron), poza tym tam są trzy styki. Nie wiem co mam Ci powiedzieć. Najlepiej byłoby założyć czujniki sprawdzone na innym aucie, albo nowe, takie, które wiadomo, że działają.
Opublikowano
  • Autor
Założyłem nowy czujnik wałka rozrządu. Błędów już nie wyrzuca, ale też nie zapala. Wyrzuca teraz 13589 oraz 7669. Nie ma już sil do tej francy..
Opublikowano
  • Moderatorzy

13589 - Air Condition Output - Open Circuit or Short Circuit to B-


Coś się z immo posypało ? A kręci rozrusznikiem ?

7669 (1DF5) electronic car immobilisation system (EWS) timeout


Napisz na priv do kolegi Szumrak, żeby tu podpowiedział o co kaman. On ogarnia takie tematy.

Opublikowano
  • Autor
Tak, rozrusznikiem kręci normalnie
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Wymieniony czujnik położenia wału korbowego

Na jaki?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
Auto odpala po synchronizacji ews, choć pierwotnie uszkodzony był czujnik wałka. Dziękuję za pomoc forumowiczom Szumrak i Fuser!

Edytowane przez tadzio84

Opublikowano
  • Autor
Wymieniony czujnik położenia wału korbowego

Na jaki?

 

Na używke oryginal

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Jest ruch obrotomierza? Sprawdź w ukrytym menu czy widać wartości obrotów. Błąd ews w dde cały czas jest? W ews jaki jest?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.