Skocz do zawartości

[N46] Błąd czujnika oleju po wymianie czujnika... oleju


EleXxX214

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Na wstępie chciałbym powiedzieć ze do wymiany są uszczelniacze zaworowe, bierze 1l/1000km.

Wcześniej świecił mi się błąd czujnika oleju 2F9E.

Po zamontowaniu takiego samego nowego hella bmw i przejechaniu parunastu km znowu check i znów:


2F93 - Czujnik termiczny poziomu oleju

- nieciągły


Wcześniej zaświecał się od razu, teraz musiałem trochę przejechać.

Czy jest możliwe że to przez te uszczelniacze? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź piny (styki) we wtyczce i w czujniku najpierw.


Widzę, że miałeś problemy z tym czujnikiem przed majstrowaniem przy misce olejowej, a po wymianie problem się nasilił. Osobiście sprawdziłbym miernikiem przewody pomiędzy wtyczką czujnika a chyba sterownikiem silnika. (Nie wiem gdzie ta wiązka idzie). To najtańsze rozwiązanie. Można też spróbować komputerem odczytać wartości z czujnika i coś na tej podstawie wnioskować.


U mnie czujnik poziomu oleju działa na innej zasadzie i wg forum net zachodnich żadne zamienniki nie działają prawidłowo, albo wogóle nie działają. Odżałowałem kasę i kupiłem oryginał w aso, bo to jeden z najważniejszych czujników, ale ty masz inną konstrukcję i zobacz czy u ciebie zamienniki działają.


A co do zużycia oleju to nie chcę się mądrzyć, ale może się okazać, że to nie tylko uszczelniacze zaworowe, ale zapieczone pierścienie, albo co gorsze zużyte pierścienie... Ile masz przebiegu? Rozrząd nie hałasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź piny (styki) we wtyczce i w czujniku najpierw.


Widzę, że miałeś problemy z tym czujnikiem przed majstrowaniem przy misce olejowej, a po wymianie problem się nasilił. Osobiście sprawdziłbym miernikiem przewody pomiędzy wtyczką czujnika a chyba sterownikiem silnika. (Nie wiem gdzie ta wiązka idzie). To najtańsze rozwiązanie. Można też spróbować komputerem odczytać wartości z czujnika i coś na tej podstawie wnioskować.


U mnie czujnik poziomu oleju działa na innej zasadzie i wg forum net zachodnich żadne zamienniki nie działają prawidłowo, albo wogóle nie działają. Odżałowałem kasę i kupiłem oryginał w aso, bo to jeden z najważniejszych czujników, ale ty masz inną konstrukcję i zobacz czy u ciebie zamienniki działają.


A co do zużycia oleju to nie chcę się mądrzyć, ale może się okazać, że to nie tylko uszczelniacze zaworowe, ale zapieczone pierścienie, albo co gorsze zużyte pierścienie... Ile masz przebiegu? Rozrząd nie hałasuje?

 

Jest jakaś strona gdzie mogę sprawdzić jakie wartości powinny być na poszczególnych pinach?


260 tys.

Nie hałasuje

Tylko lekki dym rano nic więcej

No i ciężko zbadać ile dokładnie pali oleju ale tak szacuje że właśnie litr na tysiąc km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Taki sam błąd czujnika oleju miałem kiedyś w M54 jak założyłem nowy zamiennik. Po paru km jazdy wywalał błąd i zapalała się kontrolka od oleju. Założyłem używkę ori i problem się rozwiązał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy uszczelniaczach i takim poborze oleju objawy w N46 powinny być takie że po chwili postoju na rozgrzanym silniku ruszając puszczasz niebieskiego "bąka".

To samo jak jedziesz na niskich obrotach na dwójce czy jedynce a potem przygazujesz puści chmurę.

Mnie rano nigdy nie puszczał "bąka".

A pobierał 0,8l/1000km.

Zrobiłem uszczelniacze nie pobiera nic .

Posprawdzaj też bo możesz mieć wycieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.