Skocz do zawartości

[Coupe] 230i czy 220d?


Kassandra

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, noszę się z zamiarem zakupu nowego coupe.

Waham się pomiędzy benzyną 245 KM (230i) i dieslem 190 KM (220d), obecnie jeżdżę R6 192KM i nie chcę stracić na elastyczności. Wiem, że R6 jest w M240i, ale chyba aż tyle mocy nie potrzebuję. A może to błąd? Może jednak R6?


Czy ktoś z Was testował wszystkie wersje, albo którąkolwiek z nich i może się podzielić wrażeniami?

Są tu może szczęśliwi posiadacze?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź też jeszcze jedną rzecz pod uwagę, że rośnie liczba miast gdzie dieslem już nie wjedziesz. W Krakowie o ile pamiętam dieslem nie wjedziesz, poza granicami kraju do Aachen nie wjedziesz ( Niemcy) Do Pragi w Czechach nie wjedziesz, chyba że na obrzeżach to tak, ale stare miasto zapomnij. To tylko przykłady. Mam na razie diesla, ale patrząc na to, że nie robie jakichś mega dużych tras stwierdzam, ze nie chce już więcej diesla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź też jeszcze jedną rzecz pod uwagę, że rośnie liczba miast gdzie dieslem już nie wjedziesz. W Krakowie o ile pamiętam dieslem nie wjedziesz, poza granicami kraju do Aachen nie wjedziesz ( Niemcy) Do Pragi w Czechach nie wjedziesz, chyba że na obrzeżach to tak, ale stare miasto zapomnij. To tylko przykłady. Mam na razie diesla, ale patrząc na to, że nie robie jakichś mega dużych tras stwierdzam, ze nie chce już więcej diesla.

Też to chciałem napisać. Sam rozważałem zakup M340i albo M340d, a diesel ze względu na oszczędności na trasach (dużo jeżdżę), ale na korzyść benzyny przemówiło kilka faktów, m.in. właśnie spore ograniczenia w poruszaniu się diesli po wielu europejskich miastach oraz zapewne gorsza cena przy odsprzedaży (bo ograniczeń będzie jeszcze więcej). Na twoim miejscu zastanawiałbym się tylko między 230i a M240i z naciskiem na M240i. R6 niebawem staną się rzadkością przez pro-ekologiczne przepisy. Będzie trudniej nabyć, a więc przy odsprzedaży dla ciebie będzie łatwiej. Kolejna kwestia to fakt posiadania fajnego uatka a jeżeli gdzieś tam go bierzesz pod uwagę, to znaczy że masz na to fundusze. Więc nie czekaj! Bo nie wiesz co będzie za kilka/kilkanaście lat, czy będzie cię stać itp. Masz, chcesz - bierz! Korzystaj z życia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.