Skocz do zawartości

Opcja 32X - dołożenia bezdotykowego otwierania bagażnika


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niestety moje X4 również dotknęła ta przypadłość tzn pakiet 322 czyli dostęp komfortowy jest ale jest dla niego wyłączenie 32X które usuwa otwieranie klapy bagażnika nogą, czyli opcję z której korzystam zawsze. W obecnym samochodzie może dosłownie kilka razy otworzyłem bagażnik przyciskim i to tylko dlatego, że była straszna chlapa i widocznie czujnik coś nie załapał. Czy ktoś już odebrał auto z tą opcją i orientował się, jak wygląda możliwość dołożenia tej funkcjonalności? Czy to chodzi wyłącznie o czujnik światłowodowy pod zderzakiem czy może wiązka też jest okrojona?


Chociaż to wygląda trochę dziwnie (ta opcja 32X) bo dzwoniłem teraz do BMW Mobile Coders i mają właśnie na tapecie M4 z tym problemem i z tego co ją już prześwietlili to w niej wszystko jest. Jest wiązka, są czujniki. Nie brakuje kompletnie nic. A mimo to otwieranie bezdotykowe jest zablokowane.


Jeżeli ktoś miałby więcej informacji na ten temat to dawajcie znać.


---EDIT---

Mój dealer niestety w tym temacie gó*no wie ale zadzwoniłem bo Bawarii gdzie będę serwisował pewnie auto i mi w serwisie powiedzieli że wszystkie auta teraz bez tego zjeżdżają, mają masę pytań i ma być jakaś akcja serwisowa która doposaża samochody w tą opcję bo tam brakuje jakiegoś modułu tylko. Ponoć wszystkie czujniki są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moim zdaniem nie będzie żadnej akcji serwisowej na to, po co mieliby to robić? Ludzie auto już odebrali i co im zrobisz? Jak popatrzysz na inne wątki to bwm wypuszcza aut bez kierunkowskazów w klapie nie informując o tym salonów czy klientów.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=228&t=389335&start=405

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czy jest na forum jakiś dobry człowiek który ma w X3/X4, otwieranie bagażnika nogą i mógłby mi powiedzieć a najlepiej cyknąć jakąś fotkę, gdzie podłączona jest ta listwa odpowiadająca za wykrywanie ruchu nogi? Ona idzie gdzieś do bagażnika? Chciałbym zweryfikować u siebie czy mam tylko brak tej listwy czy może brakuje całej wiązki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.