Skocz do zawartości

Problem z silnikiem N43B20A w BMW E90 318i


Kacper E90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z silnikiem N43B20A

Obruciło mi panewkę na wale i nie wiem co dalej robić.

Czy naprawiać?

Czy kupić taki sam motor i włożyć?

I czy dało by się ewentualnie włożyć inny silnik ?

Np jakieś 2.5

Przekładał ktoś silnik w tej BMW ? Bez żadnych problemów i nie wiadomo jakich przeróbek ?

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie


1) nigdy nie wiesz, czy używany silnik (ten sam model) nie będzie w podobnym stanie i zaraz mu coś nie wyjdzie. Używki to loteria w mniejszym lub większym stopniu. Najlepsza opcja, to znalezienie silnika w samochodzie z możliwością odpalenia. Wtedy mechanik z doświadczeniem będzie w stanie ocenić kondycję

2) wsadzanie innego silnika niż był pierwotnie, wiąże się z masą problemów i zazwyczaj nie jest warte swojej ceny. Oprócz samego silnika musisz kupić dużo innych elementów (silnik, skrzynia, sterowniki, zawieszenie itd). Musisz się liczyć, z tym, ze mechanicy nie lubią robić po kimś. Więc taki swap silnika będziesz prawdopodobnie robił u jednego mechanika. Najlepsza opcja to sprzedaż samochodu w takim stanie i kupno drugiego z oczekiwanym silnikiem.

3) samochód po swapie również będzie trudniej sprzedać, więc są to utrudnienia w przyszłości

4) swap wiąże się z modyfikacją papierów dot. samochodu, więc tutaj też będzie długa droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam borykam sie z pdobnym problemem z n43b20 170km.

Na początku chcialem zakupic uzywany silnik i wstawic ale chlopaki z forum niezle mi pocisli na ten temat i faktycznie mieli duzo racji,pozniej zaczolem myslec nad zakupem zregerowanego slupka silnika ale na koncu znalazlem mechanika ktory naorawia tylko te silnikki i jestem umuwiony za 3 dni ze mu zawioze auto i on zrovi komoletny remont silnika od podstaw wraz z rozrzadem pierscieniami itp ale niestety taka zabawa jest dosc droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.