Skocz do zawartości

Nie działa tylna lampa led prawa e90 LCI sedan


Michalos7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie działa tylna lampa led i światło cofania w klapie bagażnika e90 sedan.

Żarówki sprawdzone, przewody też są ok.

Oczywiście wyskakuje błąd fog light right failure oraz reversing right light failure.

Próbowałem znaleźć masę aby podpiąć na krótko z druga lampa ale na każdym pinie w tej nie działającej jest napięcie ok.24V( w tej sprawnej wychodzi iż masa jest na żółto zielonej).

Nie chcę nic robić na krótko aby nie popalić układów scalonych, macie jakies propozycje rozwiązanie awarii?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem masę po podłączeniu do drugiej lampy świecą obie żarówki ale słabo, jakby z dużo niższym napięciem.

Przełożenie kostki do lewej dobrej lampy tez daje efekt świecących dwóch żarówek ale słabo. Po podpięcie dobrej kostki do prawej wtyczki nic nie swieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy - 24V tam bym się nie spodziewał.

Dodatkowo spojrzałem że masz auto z 09 więc możesz mieć masę z innego miejsca:

1.png 2.png


Kolejne pytanie - czy te żarówki / ledy po prostu padły ? Czy jeździłeś z uwalonymi światłami dłuższy czas ?

Pytam ponieważ mogło dojść do zablokowania wyjść w FRM - tylko tu nie jestem pewien czy wtedy również błędy wyskakują żarówek. Blokada do ściągnięcia tylko komputerem lub wymiana FRM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ledy w klapie naprawione.

Przyczyna blacha i wcześniej zlekceważona, przetarty był kabel od masy w gumowym przewodzie pomiędzy klapą a karoserią. Ciężko ściągnąć tę gumową osłonę stąd wcześniej było to źle sprawdzone. Poza tym były jeszcze dwa przewody uszkodzone, które przy okazji zaizolowałem. Mechanik poradził wymienić lampę :duh:

Dzieki za poprzednie porady.

P.S. Napięcie na kablu zasilającym przed i po naprawie ok 25 volt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.