Skocz do zawartości

BMW E90 Zblokowanie inspekcji


Nemaider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Otóż mam taki problem ze swoim bmw, że byłem z samochodem u mechanika na rutynową kontrole komputerową.

Niestety przez przypadek mechanik zresetował inspekcje wymiany hamulców i zaczęły wyskakiwać dwa błędy na kompie :

- Stan zużycia okładzin hamulcowych przód ( 255%)

- Stan zużycia okładzin hamulcowych tył (255%)

Oczywiście świeci się kontrolka od hamulca na czerwono przy każdy odpaleniu i zgaszeniu auta, czerwona ikonka samochodu na podnośniku.

Hamulce wraz z czujnikami były wymienione niecałe 2k km temu więc to jest wszystko nówka założone praktycznie.

Aktualnie jestem w kropce bo nie idzie przywrócić tego do dawnych wartości albo jakby inaczej to nazwać fabrycznych.


Metody jakie próbowaliśmy:

- Reset inspekcji z BC

- Reset z komputera ( w sumie to z 3 różnych nie znam się dokładnie na tym ale jeden był typowo serwisowy dwa powiedzmy uniwersalne )

- odpinanie czujników i resetowanie z BC

- odpinanie czujników i resetowanie z Kompa


Proszę o jakieś pomysły bo totalnie nie wiem co dalej mogę zrobić

( Wszystkie koszta pokrywa mój mechanik także jestem otwarty na każdą propozycje rozwiązania sprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odpinasz dwa czujniki zuzycia, T+P, w dziurki przy kostce (przy nadwoziu), wkladasz drucik i robisz zwarcie P+T, odpalasz kompa, wlaczasz stacyjke i reset wymiany klockow, najpierw tylu pozniej przodu, kasujesz bledy, wylaczasz stacyjke, czekasz 10min i podlaczasz czujniki zuzycia. Bledy znikna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpinasz dwa czujniki zuzycia, T+P, w dziurki przy kostce (przy nadwoziu), wkladasz drucik i robisz zwarcie P+T, odpalasz kompa, wlaczasz stacyjke i reset wymiany klockow, najpierw tylu pozniej przodu, kasujesz bledy, wylaczasz stacyjke, czekasz 10min i podlaczasz czujniki zuzycia. Bledy znikna.

 

Jutro rano działamy więc dam znać czy ruszyło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.