Skocz do zawartości

B47 F11 stuk przy gaszeniu


raki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki stuk który słuchać przy gaszeniu auta jest normalny? Czy może wskazywać na jakąś usterkę?? Auto mam od 6 miesięcy i od początku towarzyszy mi ten dźwięk. Występuje tylko i wyłącznie przy w pełni rozgrzanym silniku. Przy odpalaniu nie słychać nic.

Olej w skrzy wymieniony, bez zmian.





F11 B47 2016, 82k km

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Tak więc problem nadal występuje, auto było 2 speców już i twierdzą że nie wiedzą co to jest... Jeden twierdzi że nie słyszał a drugi coś słyszał ale nie wie co to 🤷‍♂️ w środę jadę do 3 😁

Zauważyłem że dźwięk nie występuje przy gaszeniu na Drive.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakis 2 MC tez mam takie stukniecie (silnik B47 - bez Xdrive ). Wystepuje na nagrzanym silniku i podczas gaszenia zdarza sie czasem ze czuje jakby mniej gladko gasl. Pojawilo sie nagle/ zauwazylem po dluzszej trasie. Na krotszych dystanasach jak silniki nie jest rozgrzany ciezko wylapac bo gasnie z reguly normalnie lub efekt stukniecia jest mniejszy ( przez to ciezej zdiagnozowac )

Sprawdzalem poduszke pod skrzynia i jest OK. (Nie sprawdzalem poduszki silnika

Jak namierzysz problem daj znac co to bylo.

Edytowane przez Lendio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2023 o 09:42, Lendio napisał(a):

Od jakis 2 MC tez mam takie stukniecie (silnik B47 - bez Xdrive ). Wystepuje na nagrzanym silniku i podczas gaszenia zdarza sie czasem ze czuje jakby mniej gladko gasl. Pojawilo sie nagle/ zauwazylem po dluzszej trasie. Na krotszych dystanasach jak silniki nie jest rozgrzany ciezko wylapac bo gasnie z reguly normalnie lub efekt stukniecia jest mniejszy ( przez to ciezej zdiagnozowac )

Sprawdzalem poduszke pod skrzynia i jest OK. (Nie sprawdzalem poduszki silnika

Jak namierzysz problem daj znac co to bylo.

A jaki masz przebieg? 

 

Ja poduszkę pod skrzynią wymieniłem i nic się nie zmieniło. Poduszki silnika rzekomo fachowiec powiedział że są dobre ale wydaje mi się że silnik rusza się trochę za bardzo podczas dodawaniu gazu na postoju 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, raki napisał(a):

A jaki masz przebieg? 

 

Ja poduszkę pod skrzynią wymieniłem i nic się nie zmieniło. Poduszki silnika rzekomo fachowiec powiedział że są dobre ale wydaje mi się że silnik rusza się trochę za bardzo podczas dodawaniu gazu na postoju 🤷‍♂️

Mam 192tys

Jak dodaje gazu na jalowym to silnik lekko sie rusza (to chyba normalne), Widzialem na youtubie filmy z wywalonymi poduchami to zakres ruchu byl sporo wiekszy. Dzis np po 30km zgasl cicho i gladko. Ja zawsze gasze na D  ( to czy P czy D raczej niema znaczenia). Wymiany w ciemno poduszek to troche loteria.

Zastanawialem sie, czy to niejest moze problem klapy gaszacej ? ( choc mialem ostatnio czyszczony kolektor i pewnie klape tez bo to raczej pakietowe).

Probowalem szukac na zagranicznych forach, ale ciezko jest ten problem wlasciwie opisac/ wyszukac uzywajac translatora.

 

Edytowane przez Lendio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze gaszę na P ale kilka razy zgasiłem na D i silnik gasł bez tego dźwięku i bardziej spokojnie 🤷‍♂️

Ja też cały internet przeszukałem i nic nie mogłem znaleźć podobnego. Dosyć dziwne bo tym silników jest multum wszędzie we wszelakich modelach.

W środę oddaje w kolejne miejsce, może tam coś znajdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi, 

Zmieniłem poduszki i nic się nie zmieniło jak stukało tak stuka, odwiedziłem kolejny warsztat przy okazji robienia hamulcy i ASO BMW podczas akcji serwisowej i nikt nie jest w stanie powiedzieć co to stuka 🤷‍♂️

Wkurza mnie to strasznie ale skoro nikt nie potrafi tego zdiagnozować to chyba muszę się nauczyć z tym żyć albo poprostu zmienić auto 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kkx5 napisał(a):

Przede wszystkim, co to za glupi pomysl gaszenia na D? Jesli tak robiliscie to uszkodzona zostala blolaka/kolo wirowe w skrzyni biegów. 

Male sprostowanie. Zawsze gasze na P (teraz po twoim wpisie dopiero zorientowalem, ze napisalem na odwrot kilka postow wyzej).

Z drugiej strony, jesli jest to uszkodzone kolo wirowe w skrzyni to czy niepowinno stukac zawsze (zimny/cieply?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.