Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe M50d


wilqkrk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!


Wyświetlił mi się komunikat o konieczności zmiany okładzin hamulcowych z tyłu, za 2 tyś km.

Aktualny przebieg to 40 tyś km.

Czy wymieniacie klocki na te, które daje ASO, czy lepiej kupić we własnym zakresie ? Jeżeli tak to jakie ?

Czy są bezpyłowe ? Felgi mocno się brudzą... jednak ceramika zrobiła by robotę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmwstore.pl - wklepujesz vin wybierasz numer katalogowy klocków, kopiujesz

wchodzisz na www.czescidobmw.pl wklejasz numer części i widzisz cenę oryginału oraz zamienników.

Polecam brać tarcze i klocki tego samego producenta, np. Textar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdyby komuś ta informacja miała pomóc, to zdecydowałem się na ori części + od razu wymiana klocków z przodu (pierwotnie miał być tylko tył, zgodnie z komunikatem o konieczności zmiany, natomiast serwis zmierzył, że z przodu zostały 3 mm okładzin i podjąłem decyzję o wymianie kompletu).


W przypadku mojego silnika i wersji M50d, sumaryczny koszt wyniósł 3155,13 zł netto (3880,81 zł brutto).

Kwota zawiera dosyć konkretny rabat, który mam w serwisie.


- klocki przód

- klocki tył

- przegląd podstawowy pojazdu

- czujniki klocków

- smary

- przegląd i wymiana klocków przód / tył


Dodatkowa informacja: orientacyjny koszt wymiany tarcz + klocków hamulcowych w przypadku kompletu 4 kół, to okolice 10 tyś zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak Ci tylko powiem ze 3mm klockow starcza na jakies 10-20kkm przebiegu. Od momentu az zasygnalizuje samochod wymiane na żółto klocki posłuża jeszcze przez 2-4tys km.

Co do cen to klocki renomowanych producentow na tył kosztują 300-400zł a na przód 700-800zł. Całość poza aso z robocizną maksymalnie 1500zł. Sam mam teraz ori z przodu ale kupiłem w sklepie czescidobmw.pl ( super profesjonalny sklep) podczas pandemii za 1200zł. Tył ATE dalem, jeśli dobrze pamiętam 280zł. Wymiana to jakieś 300zł. Nie krytykuje Twojej wizyty w ASO ale jak ktoś chce zachować w portfelu 2-2,5k zł to może to zrobić bez kompromisu co do jakości a może nawet robota będzie zrobiona solidniej ( czyszczenie, konserwacja układu hamulcowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci tylko powiem ze 3mm klockow starcza na jakies 10-20kkm przebiegu. Od momentu az zasygnalizuje samochod wymiane na żółto klocki posłuża jeszcze przez 2-4tys km.

Co do cen to klocki renomowanych producentow na tył kosztują 300-400zł a na przód 700-800zł. Całość poza aso z robocizną maksymalnie 1500zł. Sam mam teraz ori z przodu ale kupiłem w sklepie czescidobmw.pl ( super profesjonalny sklep) podczas pandemii za 1200zł. Tył ATE dalem, jeśli dobrze pamiętam 280zł. Wymiana to jakieś 300zł. Nie krytykuje Twojej wizyty w ASO ale jak ktoś chce zachować w portfelu 2-2,5k zł to może to zrobić bez kompromisu co do jakości a może nawet robota będzie zrobiona solidniej ( czyszczenie, konserwacja układu hamulcowego).

 

Zgadza się, sprawdzałem ceny poza ASO ale ostatecznie stwierdziłem że pierwszy raz zrobię wszystko na ori. Poza tym wiadomo - wygodnie i szybko, a czas wyceniam drożej niż części.

Od momentu zaświecenia się kontrolki wymiany, licznik odmierza 2k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jak pisałem wiele osób z tych powodów co Ty wybiera ASO. Dyskutujemy tutaj jednak o innych opcjach i takie na bazie własnych doświadczeń podałem. Gdyby ze wszystkim jeździć do ASO to nie trzebaby było pytać o nic na forum.

Od "żółtego" faktycznie jest 2000km ale realnie może być 2-3 razy więcej np jak jesteś w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.